Wirtualna premiera nowych modeli butów ASICS

Metaracer dla długodystansowców i bezkolcowe Metasprint dla elity sprinterów - tak nazywają się nowe, innowacyjne modele butów do biegania, które właśnie wprowadził na rynek ASICS. Podobnie jak inne produkty japońskiej marki, mają one nie tylko wspierać sportowców w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników, ale też zapewnić im maksymalną ochronę oraz komfort. Z powodu epidemii koronawirusa premiera butów zorganizowano w wirtualnej rzeczywistości podczas ASICS Innovations Summit.

Wirtualna premiera nowych modeli butów ASICS: Metaracer i Metasprint Asics
fot. Asics

Modele Metaracer i Metasprint zostały zaprezentowane w kolorystyce Sunrise Red (to nawiązanie do wschodzącego słońca, elementu flagi Japonii), która jest symbolem nadziei, pasji i poświęcenia sportowców.

"Buty zachowują to, co najlepsze w naszej tradycji – pomagają sportowcom osiągać lepsze wyniki, ale jednocześnie zapewniają im bezpieczeństwo. Innowacja stanowi rdzeń naszej działalności od 1949 roku, kiedy to założyciel marki, Kihachiro Onitsuka, uznał, że w trakcie i po II wojnie światowej to właśnie siła sportu, a co za tym idzie – stawianie sobie wyzwań i pokonywanie własnych słabości, mogą mieć znaczący wpływ na poprawę życia dzieci w rozdartej przez wojnę Japonii" – powiedział Kenichi Harano, dyrektor generalny ASICS Institute of Sport Science.

Te słowa nawiązują również do obecnej sytuacji, z jaką zmaga się cały świat – epidemii koronawirusa, powodującego chorobę COVID-19. Opinie Światowej Organizacji Zdrowia wskazują aktywność fizyczną jako dobry sposób na radzenie sobie ze stresem związanym z globalnymi ograniczeniami w przemieszczaniu się i koniecznością utrzymywania dystansu społecznego.

Z tego też powodu ASICS zapewnia teraz darmowy dostęp do domowej aplikacji treningowej ASICS Studio wszystkim osobom, które chcą zacząć lub kontynuować uprawianie sportu.

Premiera nowych modeli według początkowych planów miała odbyć się podczas ASICS Innovation Summit, jednak ze względu na zmieniające się warunki firma podjęła decyzję o przeniesieniu jej do świata wirtualnego. Media, sportowcy i klienci na całym świecie mogli zapoznać się z produktami w wirtualnym laboratorium innowacji należącym do ASICS Institute of Sport Science, w którym naukowcy, inżynierowie oraz projektanci nieustannie pracują nad rozwojem technologii pomagającej sportowcom w realizacji ich celów.

Buty będą dostępne w ograniczonych ilościach w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych oraz specjalistycznych punktach sprzedaży. Model Metaracer w Japonii jest w sprzedaży od 17 kwietnia, w pozostałych krajach dostępny będzie od 26  czerwca. Sprzedaż Metasprint na całym świecie uruchomiona została 17 kwietnia.

Wirtualna premiera nowych modeli butów ASICS: Metaracer i Metasprint Asics
fot. Asics

ASICS Metaracer dla biegaczy długodystansowych

Metaracer to jak dotąd najbardziej zaawansowane buty ASICS stworzone na długodystansowe biegi. Zostały zaprojektowane tak, aby pomagać sportowcom osiągać jak najlepsze wyniki. Model ten łączy rewolucyjną technologię Guidesole wyposażoną w płytę karbonową, zapewniającą biegaczom większą stabilność. But ma ulepszony profil, który aż o 20% zmniejsza obciążenie mięśni łydki, co skutkuje większą wydajnością energetyczną.

Lekka cholewka Enginereed Mesh utrzymuje świeżość i komfort stóp niezależnie od trudnych warunków atmosferycznych, takich jak wysokie temperatury czy wilgoć. Zawarta w środkowej podeszwie technologia FlyteFoam zapewnia zarówno miękki bieg, jak i lepszą reakcję, z kolei materiały zastosowane na podeszwie – ASICS grip i Wet Grip Rubber Sponge – poprawiają przyczepność nawet w mokrych warunkach.

Sugerowana cena: 840 zł

Wirtualna premiera nowych modeli butów ASICS: Metaracer i Metasprint Asics
fot. Asics

ASICS Metasprint dla sprinterów

Zrewolucjonizowany wygląd buta Metasprint jest dowodem na to, że dobrą przyczepność można uzyskać także bez kolców. Optymalizacja i poprawa przyczepności oraz zapewnienie większej prędkości z każdym krokiem możliwe jest dzięki innowacyjnej podeszwie zewnętrznej, wykonanej z włókna węglowego o strukturze plastra miodu. ASICS Metasprint jest idealnym wyborem dla elitarnych i walecznych sprinterów.

Buty zapewniają dopasowanie dzięki bezszwowej cholewce z siatki Stretch HL-O, która jest lekka i sprawia wrażenie drugiej skóry. Istotne jest także użycie technologii ASICS Dynawrap, która dzięki podporowymi panelom w podeszwie środkowej bezpiecznie blokuje stopę w miejscu dla zwiększenia stabilności.

Cena: 1290 zł

RW

REKLAMA
}