Wrocław Maraton 2020 za miastem, Nocny Wrocław Półmaraton przez Halę Stulecia!

Organizatorzy Maratonu Wrocław, Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz Wrocławskiego Biegu Niepodległości zdradzili pierwsze szczegóły przyszłorocznych edycji tych imprez. W 2020 roku biegaczy czekają interesujące zmiany - maraton rozpocznie się poza miastem, a trasa półmaratonu przebiegać będzie przez Halę Stulecia. Znamy już daty rozpoczęcia zapisów i daty startu wszystkich trzech biegów.

Wrocław Maraton 2020 za miastem, Nocny Wrocław Półmaraton przez Halę Stulecia!
Konferencja prasowa przed wrocławskimi imprezami biegowymi w 2020 roku (fot. Dorota Szota/Wojciech Szota - maratonczyk.pl)

W statystykach wrocławskie imprezy biegowe organizowane przez miasto wyglądają całkiem nieźle - wzięło w nich udział ponad 16,5 tysiąca biegaczy: 10 740 zaliczyło start w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie (drugie miejsce w kategorii półmaratonów w całej Polsce), 3 151 ukończyło 37. PKO Wrocław Maraton, a 2 636 osiągnęło metę Wrocławskiego Biegu Niepodległości; do tego ponad 1 700 osób spacerowało podczas drugiej edycji WrocWalk Marathonu.

Ponadto we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wód i Kanalizacji udało się bieganie w stolicy Dolnego Śląska uczynić znacznie przyjaźniejszym środowisku naturalnemu, zapewniając biegaczom podczas Wrocław Maratonu wodę kranową ze specjalnie przygotowanych nalewaków. Dodatkowo podczas tej imprezy całkowicie wyeliminowano plastikowe kubki do podawania wody na trasie, zastępując je 100-procentowo biodegradowalnymi, torby plastikowe ustąpiły miejsca bawełnianym workoplecakom, a za linią mety rozdawany był napój izotoniczny w puszkach, które zbierano na miejscu do ponownego przetworzenia.

8. Nocny Wrocław Półmaraton - plakat

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton: zapisy, termin, trasa

Zapisy do 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, czyli jednego z największych polskich biegów ulicznych, ruszą punktualnie o północy w sylwestrową noc. W poprzednich latach pakiety startowe znajdowały nabywców w rekordowym tempie – kilkanaście tysięcy miejsc rozchodziło się w około dwa tygodnie. We wrocławskiej "połówce" w 2020 roku ponownie będzie mogło wystartować 13 000 zawodniczek i zawodników.

Wszyscy, którym uda się zdobyć pakiet, wystartują z wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego 20. czerwca 2020 roku o godzinie 22:00. biegacze ponownie zakończą trasę na torze żużlowym tej historycznej areny, jednak po raz pierwszy w historii przebiegną wcześniej przez wnętrze zabytkowej budowli wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Hali Stulecia! Dodatkowo, zawodnicy będą mieli okazję podziwiać specjalnie przygotowany pokaz fontanny multimedialnej. Zgodnie z wrocławskim zwyczajem półmaratonowi będzie towarzyszyć spójna oprawa muzyczna - tym razem w rockowej stylistyce.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie pol.wroclawmaraton.pl

38. PKO Wrocław Maraton: zapisy, termin, trasa

Prawdziwa rewolucja czeka jednak wrocławski maraton. Impreza, która odbędzie się 20 września 2020 roku, w pewnym sensie „wróci do korzeni”. Podobnie, jak podczas dziesięciu pierwszych edycjach Maratonu Ślężan (w latach 1983-1992), część trasy 38. PKO Wrocław Maratonu zostanie wyznaczona poza granicami miasta! Biegacze wyruszą w trasę o godzinie 9:00 z Rynku w Kątach Wrocławskich, metę przekroczą zaś na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego w stolicy Dolnego Śląska.

No dodatek, po raz pierwszy w historii polskich biegów ulicznych, mieszkańcy Wrocławia będą mieli możliwość bezpłatnego ukończenia maratonu! Każdy z uczestników programu Nasz Wrocław 365, który zaznaczy odpowiednią opcję przy rejestracji, otrzyma zwrot kosztów udziału w 38. PKO Wrocław Maratonie po przekroczeniu linii mety.

Zapisy do 38. PKO Wrocław Maratonu zostaną otwarte w drugiej połowie I kwartału 2020 roku.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie wroclawmaraton.pl

WrocWalk Marathon 2020: zapisy, termin, zasady

Dla wszystkich, którzy wolą poznawać Wrocław w wolniejszym, spacerowym tempie, 19 września 2020 roku odbędzie się – już po raz trzeci – WrocWalk Marathon. W poprzednich edycjach „spaceru na medal” maszerowało łącznie ponad 3100 uczestników bez ograniczeń wiekowych.  Podobnie jak podczas poprzednich edycji, każdy chętny po dokonaniu zgłoszenia i uiszczeniu niewielkiej opłaty startowej odbierze mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzyma pieczątkę i będzie mógł zwiedzić każde z miejsc z przewodnikiem.

Do wyboru będą dwie „trasy”, obie kończące się na Stadionie Olimpijskim. Tam, po okazaniu opieczętowanej karty, „spacerowicze” zostaną udekorowani pamiątkowymi medalami. Czas wędrówki ani dokładna trasa nie są mierzone.

Zapisy do WrocWalk Marathon 2020 rozpoczną się w drugiej połowie I kwartału 2020.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie wrocwalkmarathon.pl

Wrocławski Bieg Niepodległości 2020

11 listopada 2020 roku po raz drugi najważniejsze polskie święto narodowe będzie obchodzone we Wrocławiu na biegowo. W pierwszej edycji liczba pakietów startowych na Wrocławski Bieg Niepodległości 2020 została wyczerpana, dlatego limit startujących w przyszłorocznej imprezie został zwiększony z 3000 do 4000 uczestników. Ponownie start i meta zostaną zlokalizowane na wrocławskim Rynku, a biegaczom będą towarzyszyć dodatkowe patriotyczne atrakcje i okazje do uroczystego celebrowania kolejnej rocznicy powrotu Rzeczpospolitej na mapę Europy.

Kolejny raz sponsorem tytularnym Nocnego Wrocław Półmaratonu i Wrocław Maratonu będzie PKO Bank Polski. Ważnym elementem wsparcia imprez biegowych przez tego partnera są realizowane przez Fundację PKO Banku Polskiego akcje charytatywne „Biegnę dla…”, dzięki którym w tym roku we Wrocławiu udało się pomóc choremu Piotrowi oraz Agnieszce i Kacperkowi. W ciągu 6 lat, podczas wszystkich sponsorowanych przez bank biegów w całej Polsce, Fundacja zorganizowała blisko 450 takich akcji, wsparając 510 osób kwotą ponad 6 milionów złotych.

Kalendarium imprez biegowych we Wrocławiu 2020

  • 01 stycznia, godz. 0:00 – start zapisów do 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

  • luty/marzec – start zapisów do 38. PKO Wrocław Maratonu i WrocWalk Marathon 2020

  • 20 czerwca – 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

  • 19 września – WrocWalk Marathon 2020

  • 20 września – 37. PKO Wrocław Maraton

  • 11 listopada – Wrocławski Bieg Niepodległości 2020

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}