Wrocław na biegowo świętuje Dzień Niepodległości

11 listopada, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na sportowej mapie kraju pojawi się nowa impreza: Wrocławski Bieg Niepodległości. W ten sposób zarówno mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska, jak i przyjezdni będą mogli w radosny i aktywny sposób uczcić najważniejsze ze świąt państwowych.

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 - plakat

"Chcemy umożliwić celebrowanie Dnia Niepodległości z uśmiechem, ale i grymasem przyjemnego zmęczenia na twarzach uczestników, dodając do tego szczyptę sportowej rywalizacji" – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu.

"Wiemy, że wielu Polaków przeżywa rocznicę odzyskania niepodległości w sposób łączący należytą powagę i szacunek z wesołością i radością z prawdziwej wolności. Wrocław nie bez powodu jest nazywany "Miastem spotkań". Podczas biegu wspaniała wspólnota zawodników na pewno porwie swoją energią także widzów i kibiców – tak, byśmy wszyscy mogli razem świętować dokładnie 101 lat po 11 listopada 1918" – dodaje Gęstwa.

Trasa biegu zostanie wytyczona w samym sercu miasta, ze startem i metą na wrocławskim Rynku. Dystans, który zawodnicy będą pokonywać, wyniesie 10 km. Limit uczestników ustalono na 3000 biegaczy, start zaplanowano na godzinę 17:00. Podczas pokonywania trasy na zawodników będą czekały również dodatkowe atrakcje.

Data zapisów do Wrocławskiego Biegu Niepodległości również jest znacząca dla historii Polski: chętni będą mogli się zapisywać od 1. sierpnia. Możliwość zgłoszeń zostanie otwarta dokładnie o godzinie 11.11.

Więcej szczegółów, regulamin biegu i link do zapisów będą dostępne na stronie www.wroclawmaraton.pl w zakładce Wrocławski Bieg Niepodległości.

BN

REKLAMA
}