Wrocławskie firmy pobiegną z pomocą!

Już 19 maja odbędzie się szósta edycja największej imprezy sportowej na Dolnym Śląsku i jednej z najpopularniejszych imprez sportowych dla firm w Polsce - Bieg Firmowy 2018. Gotowość do startu zgłosiło 6500 pracowników z ponad 400 firm. Cel jest jeden - pomoc 2-letniej Zuzi i 12-letniemu Michałkowi.

Bieg Firmowy Bieg Firmowy
fot. Bieg Firmowy

W sportowej rywalizacji udział wezmą 5-osobowe zespoły złożone z pracowników firm z Dolnego Śląska oraz sąsiednich województw. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania 5-kilometrową trasę, która podobnie jak w zeszłym roku, zostanie wytyczona w kompleksie Stadionu Olimpijskiego.

"Co roku wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Kolejne miejsca znikają w ekspresowym tempie, a tysiące biegaczy wspólnie tworzy tę fantastyczną, charytatywną sztafetę. Dlatego kolejny już raz zdecydowaliśmy się na zwiększenie limitu uczestników. Bardzo cieszy nas tak wysoka frekwencja, dzięki której możemy zgromadzić jeszcze więcej środków na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Everest" - podkreśla Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również zajęć dla najmłodszych - specjalnie z myślą o nich wystartuje Bieg Krasnala na dystansie 60 i 100 metrów. Uczestnicy oraz kibice będą mogli także skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych wspólnie ze Sponsorami i Partnerami Biegu Firmowego.

Bieg Firmowy Bieg Firmowy
fot. Bieg Firmowy

Co o 6. edycji mówią wieloletni uczestnicy wydarzenia? "Bieg Firmowy już na stałe zagościł w naszym kalendarzu imprez pracowniczych i cieszymy się, że po raz kolejny możemy być częścią tej wspaniałej inicjatywy. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział rekordowa liczba pracowników AmRest, którzy - w myśl naszej unikatowej kultury »Bring Fun to Live« - pobiegną, by nieść pomoc i radość podopiecznym Fundacji Everest" – mówi Marta Kuriata, Employer Branding Manager w AmRest.

Zobacz oficjalną wideorelację z zeszłorocznej edycji w Wrocławiu:

Każdy chętny może wesprzeć organizację tej ogromnej imprezy sportowej dołączając do grona Wolontariuszy Biegu Firmowego pod adresem biegfirmowy.pl/wspolpraca/wolontariat.

Sponsorami Biegu Firmowego we Wrocławiu są:

  • KRUK S.A. - Sponsor Główny
  • 3M, AmRest, Credit Suisse, UTC Aerospace Systems, WABCO - Sponsorzy Strategiczni
  • Kaufland, Pyszne.pl – Sponsorzy Wspierający

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia biegfirmowy.pl oraz na profilach na Facebooku (facebook.com/BiegFirmowy) i Instagramie (@biegfirmowy).

BF

REKLAMA
}