Wściekłość: bieg, który zmienia życie

Jak wiele rzeczy może się zawalić w trakcie godzinnej przebieżki? "Wściekłość", najnowszy film braci Węgrzynów, wytrąca z równowagi, ale też stawia wiele ważnych pytań.

Nakręcony przez braci Michała i Wojciecha Węgrzynów film „Wściekłość” opowiada historię Adama, młodego prezentera telewizyjnego. Wieczór spędza, bawiąc się w salonie z dwójką dzieci. Gdy żona Edyta podaje obiad, Adam odbiera telefon od osobistego trenera z siłowni. Po krótkiej sprzeczce z żoną wychodzi z domu. W samochodzie na parkingu wita go namiętnie młoda kobieta - Rozi. Po upojnym "treningu" na siłowni z kochanką, Adam kieruje się w stronę domu, biegnąc ścieżką rowerową na obwodnicy Warszawy na odcinku ok. 15 kilometrów.

W trasie odbiera serię telefonów, m.in. od wydawcy stacji telewizyjnej, który składa mu propozycję nie do odrzucenia, spełniającą jego zawodowe marzenie. Żona, odkrywając jego romans, przechodzi załamanie nerwowe i szantażuje go. Rozmowy z matką doprowadzają Adama do zakwestionowania ich relacji oraz jego dotychczasowych decyzji życiowych. Wszystko to w czasie długiego biegu, który może odmienić jego życie.

W filmie występują popularni aktorzy młodego pokolenia: Jakub Świderski, Natalia Klimas i Paulina Chapko. Małgorzata Zajączkowska zagrała matkę głównego bohatera.

„Wściekłość” w kinach od 17 marca.

BW

Zobacz również:
REKLAMA
}