Wystartowały zapisy na 19. PKO Poznań Maraton

Ruszyły zapisy na 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Wiemy już, ile wynosi opłata startowa i jakie zniżki przygotowali organizatorzy tegorocznych zawodów, jakie atrakcje czekają uczestników maratonu oraz na jakie nagrody mogą liczyć najszybsi biegacze.

Ruszyły zapisy na 19. PKO Poznań Maraton

Od wczoraj można się zapisywać do 19. PKO Poznań Maratonu, który w tym roku odbędzie się 14 października. Start zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, a metę wzorem poprzednich edycji na Placu Św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się m.in. targi Poznań Sport Expo, prelekcje dla biegaczy, pasta party oraz zostaną rozegrane w randze mistrzostw Polski klasyfikacje m.in: klubów biegowych Night Runners i KB Maniac, Drużyny Szpiku, policji, straży pożarnej, lekarzy, informatyków oraz osób niewidomych i słabowidzących.

Zniżki, rabaty – czyli to, co poznaniacy (i nie tylko) lubią najbardziej

Warto zapisać się już teraz i skorzystać z promocyjnej oferty cenowej - do 31 lipca podstawowa opłata startowa wynosi 120 zł. Poniżej stu złotych, a dokładnie 96 złotych zapłacą uczestnicy, którzy poprzez uczestnictwo w tegorocznym poznańskim półmaratonie lub uiszczenie startowej opłaty zagwarantowali sobie rabat w wysokości 20%.

Wysokość wpisowego uzależniona jest od terminu zapisu. Przy zgłoszeniach:

• do 31 lipca – 120 zł,
• od 1 sierpnia do 31 września – 150 zł,
• od 1 do 13 października – 200 zł.

Prawo do niższej opłaty startowej mają:

• zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat – 50% zniżki,
• posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania – 25% zniżki,
• osoby, które uiściły opłatę startową w 11. PKO Poznań Półmaratonie – 20% zniżki.

Prawo do bezpłatnego startu mają:

• osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu
• osoby, które zajęły w 18.PKO Poznań Maratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych

Wspólnie z biegaczami dystans 42,195 km pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy są zwolnieni z opłaty startowej.

Zapisy polegają na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz uiszczeniu opłaty startowej w ciągu 7 dni od momentu dokonania zgłoszenia. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie bit.ly/2K1pqss.

Wzrosła pula nagród finansowych do 120 000 złotych!

Premiowanych nagrodami finansowymi będzie aż 6 pierwszych miejsc w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Tegoroczny zwycięzca otrzyma 12 tysięcy złotych, wskakujący na drugi stopień podium zawodnik otrzyma 8 tysięcy złotych, a biegacz plasujący się na trzecim miejscu otrzyma 6 tysięcy złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano również bonusy finansowe. 10 000 złotych otrzyma pierwsza zawodniczka, która osiągnie czas poniżej 02:31:55 oraz pierwszy mężczyzna który złamie czas 02:11:53.

Ponadto wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą Maraton w regulaminowym czasie (6 godzin) zostanie rozlosowanych 10 nagród o wartości 1000 zł brutto każda oraz inne cenne nagrody, o których poinformujemy w późniejszym czasie.

Ubiegłoroczną edycję maratonu w Poznaniu wygrał zawodnik z Ukrainy – Mykola Iukhymchuk, wśród kobiet triumfowała Japonka – Haruna Takada. W sumie na mecie zameldowało się 6326 biegaczy. Tym samym Poznań Maraton w 2017 roku w rankingu biegów na dystansie 42,195 km uplasował się na najwyższym stopniu podium otrzymując tytuł Największego Maratonu w Polsce.

"Serdecznie zapraszam do startu w 19. PKO Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza. Niezwykła atmosfera, doping kibiców oraz zapowiedź atrakcji, jakie szykujemy, niech będą zachętą dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o starcie w jesiennych zawodach" - mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Sponsorem Tytularnym Maratonu jest PKO Bank Polski. Impreza odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka. Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy marathon.poznan.pl.

MP

REKLAMA
}