#WystartujęPóźniej - imprezy sportowe razem walczą o przetrwanie

Wobec bezprecedensowego kryzysu spowodowanego pandemią nowego koronawirusa organizatorzy największych imprez biegowych, kolarskich i triathlonowych w Polsce wystosowali apel do wszystkich zawodników, którzy planowali w nich wystartować. Wyjaśniają w nim, dlaczego zwrot opłat startowych nie jest możliwy, tłumaczą, jak chcą wybrnąć z obecnej sytuacji i wspólnie proszą o wsparcie w tej trudnej sytuacji. Publikujemy ich apel w całości - w formie wideo i tekstu - i zachęcamy Was do jego udostępniania.

#WystartujęPóźniej - imprezy sportowe razem walczą o przetrwanie organizatorzy imprez biegowych
fot. organizatorzy imprez biegowych

 

Wspólny apel organizatorów masowych imprez sportowych #WystartujęPóźniej

Pełna treść apelu w formie tekstowej pod plikiem wideo


 

Drodzy Zawodnicy - Biegacze, Triathloniści, Kolarze!

Przez ostatnie kilkanaście lat wspólnie z Wami, naszymi pracownikami, współpracownikami i tysiącami wolontariuszy budowaliśmy rynek masowych imprez sportowych w Polsce. Przez ten czas z raczkującej branży doszliśmy do punktu, w którym największe polskie imprezy nie odstają poziomem organizacyjnym od czołowych zawodów w Europie i na świecie. Zawsze robiliśmy wszystko, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo i niezapomniane wrażenia ze startu w naszych imprezach.

Dziś - w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii nowego koronawirusa – znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Stale rosnąca lista odwołanych lub przełożonych imprez, to dopiero początek problemów, z którymi przyjdzie nam się mierzyć.

Ta sytuacja  dotyka nie tylko nas, organizatorów. Dotyka również naszych partnerów biznesowych, sponsorów, samorządy, ale też dostawców medali, koszulek, firmy świadczące usługę pomiaru czasu i wiele, wiele innych podmiotów gospodarczych pośrednio lub bezpośrednio związanych z organizacją masowych imprez sportowych.

Scenariusz, w którym niektóre imprezy – również te największe i najbardziej lubiane – już nigdy nie powrócą do kalendarza, jest naprawdę realny…

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie.

Internetowy hejt niczego nie zmieni. Imprezy, które muszą zostać odwołane, zostaną odwołane. Inne będą przekładane. W wielu przypadkach – gdy organizacja imprezy, a co za tym idzie poniesione przez organizatora koszty będą na zaawansowanym poziomie, organizatorzy nie będą mieli możliwości zwrotu opłat wpisowych.

Nie wynika to z niczyjej złej woli. Opłaty startowe w Polsce zwykle składają się na 30-70% budżetu imprezy. Pozostałe środki musimy pozyskać od sponsorów czy samorządów. W sytuacji, gdy przekładamy lub odwołujemy imprezę, te środki do nas nie trafią. Ogromna część kosztów organizacji jest już jednak poniesiona. Medale zamawiamy z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Podobnie koszulki i wiele innych usług.

Pamiętajcie też, że za organizacją imprez stoją ludzie! To wiele miesięcy przygotowań. Podobnie jak każdemu z Was, za ich ciężką pracę należy im się wynagrodzenie. Dzisiaj ich stanowiska pracy są realnie zagrożone.

W skrócie – nikt z nas w tej sytuacji nie wygrywa. Nikt nie liczy zysków. Wszyscy liczymy straty. W dziesiątkach i setkach tysięcy złotych. Potencjalnie – w milionach.

Apelujemy – przetrwajmy ten trudny okres wspólnie! Przenieście swoje pakiety na nowe terminy imprez, ewentualnie przepiszcie pakiety na innych zawodników. Jeśli wolicie, odbierzcie przysługujące Wam w ramach pakietu świadczenia, jak koszulka, plecak, czy inny gadżet.

Liczymy na Wasze wsparcie. Dziękujemy też wszystkim tym, którzy w ostatnich tygodniach wykazali się ogromnym zrozumieniem tej trudnej sytuacji.

Życzymy Wam w tych dniach dużo zdrowia, rozsądku i cierpliwości. Zostańcie w domach, zadbajcie o siebie i najbliższych.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się na biegowych, kolarskich i triathlonowych trasach już niebawem!

Jeśli zgadzacie się z naszym apelem, udostępnijcie ten apel z oficjalnym hashtagiem: #WystartujęPóźniej

Trzymajcie się!

 

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}