Zabytki na medalach Nocnego Wrocław Półmaratonu i Wrocław Maratonu

Monumentalny Most Grunwaldzki i odrestaurowany niedawno Stadion Olimpijski - te dwie zabytkowe  budowle, doskonale znane nie tylko mieszkańcom miasta, znalazły się na medalach tegorocznych edycji Nocnego Wrocław Półmaratonu i Wrocław Maratonu.

Tak, jak w ubiegłym roku, wizerunki wrocławskich budowli ozdobią pamiątkowe trofea – w 2016 roku były to Narodowe Forum Muzyki oraz Hala Stulecia. Tym razem się na medalach 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 35. PKO Wrocław Maratonu znajdą się (odpowiednio): Most Grunwaldzki i odnowiony Stadion Olimpijski. Podobnie, jak krasnala i jego "domek" – trofea sprzed dwóch lat – tegoroczne pamiątki będzie można połączyć w jedną całość.

"Most w oczywisty sposób kojarzy się z naszym miastem, jest jedną z jego wizytówek. Na dodatek nasi półmaratończycy przemierzają go na trasie dwukrotnie – tam i z powrotem. Dwa lata temu był pięknie podświetlony w ramach programu „Mosty”, a podczas ostatniej edycji biegu towarzyszył mu projekt P.I.W.O. w oknach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego" - mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

"Stadion Olimpijski będzie już we wrześniu miejscem finiszu nie tylko 35. PKO Wrocław Maratonu, ale i rozgrywanych jednocześnie Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. To historyczne miejsce, które zostało niedawno odnowione i jestem pewien, że przykuje uwagę wszystkich uczestników biegu i stanie się obiektem, którym Wrocław będzie mógł się chwalić w całej Europie" - dodaje dyrektor imprezy.

Oba trofea będą posiadały emaliowane elementy – niebieska „wodę” pod mostem i zieloną „roślinność” przy koronie stadionu. Do tego medale składać się będą w jedną całość – półmaratoński na górze, maratoński na dole.

Zgodnie z zapowiedziami, osoby, które ukończyły zeszłoroczne wrocławskie biegi i powtórzą swój wyczyn w 2017 roku, otrzymają metalowy wieszak z miejscem na cztery trofea oraz zarysem Wrocławia w centralnym punkcie! Będzie można umieścić w nim – medale (od lewej strony): 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, 34. PKO Wrocław Maratonu oraz połączone trofea 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 35. PKO Wrocław Maratonu z prawej strony.

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 17 czerwca o godz. 22, zaś na trasę 35. PKO Wrocław Maratonu biegacze wyruszą 10 września o godz. 9:00. Podczas obu imprez biegacze wyruszą z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego, a finiszować będą przed trybuną zachodnią na stadionie.

MW

REKLAMA
}