[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Zapłać smartwatchem za izotonika

Zakup butelki wody lub izotonika po treningu nigdy nie było prostsze niż teraz! Mastercard ogłosił właśnie, że rozwija współpracę z firmami Fitbit i Garmin, dzięki czemu funkcja wygodnych płatności zbliżeniowych jest już dostępna w gadżetach sportowych tych producentów.

Czy którykolwiek biegacz, wybierając się na trening, chciałby brać ze sobą portfel? Na pewno nie jest to wygodne. Na szczęście już nie jest to konieczne, dzięki dodaniu funkcji płatności zbliżeniowych do opasek fitness i inteligentnych zegarków. Sportowcy, którzy chętnie korzystają z tych urządzeń do sprawdzania tętna, bądź zliczania przebytego dystansu lub spalonych kalorii, mają kolejny powód, żeby ich używać, również po treningu.

Mastercard ogłosił właśnie, że rozwija współpracę z producentami sprzętu typu wearables, a konkretnie z firmami Fitbit oraz Garmin. Dzięki temu wygodne płatności zbliżeniowe są już dostępne za pośrednictwem gadżetów sportowych obu z nich. Wystarczy zbliżyć zegarek lub opaskę fitness do jednego z 6,6 mln terminali zbliżeniowych na całym świecie... i gotowe!

REKLAMA

Podpinanie kart płatniczych do dowolnych urządzeń mobilnych, w tym do tych typu wearables, jest możliwe dzięki technologii tokenizacji i usłudze Mastercard Digital Enablement System. Zamienia ona wrażliwe dane karty płatniczej w cyfrowy token, który dla osób postronnych jest bezwartościowy, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Taki token jest dopasowany tylko do jednego, konkretnego urządzenia, więc płacenie za jego pomocą sprzętem należącym do kogoś innego jest niemożliwe.

Zbliżeniowe płacenie będzie teraz możliwe za pomocą pierwszego smartwatcha marki Fitbit, czyli Fitbit Ionic™. Początkowo dostępne w Stanach Zjednoczonych, dzięki współpracy z tamtejszymi bankami, rozwiązanie to wkrótce trafi także na inne rynki.

Płatności zbliżeniowe są też dostępne w nowych smartwatchach marki Garmin, vívoactive® 3. Za pośrednictwem mobilnej aplikacji Garmin Connect™ użytkownicy mogą dodać informacje o karcie płatniczej. Transakcje za pomocą smartwatcha będą możliwe jak tylko aplikacja zsynchronizuje się z urządzeniem.

MC

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij