Zbliża się 16. Bieg Firmowy - tym razem hybrydowy, ale jak zawsze charytatywny

Pandemiczna rzeczywistość niezwykle utrudnia organizowanie imprez biegowych, ale Bieg Firmowy z kalendarza zawodów sportowych nie zniknął i nie zniknie. Kolejna jego edycja - tym razem w formie hybrydowej - zaplanowana została na 22 maja. W ten sposób już po raz szesnasty, dzięki wysiłkowi i hojności biegaczy, wsparcie otrzymają mali bohaterowie Fundacji Everest.

Zbliża się 16. Bieg Firmowy - tym razem hybrydowy, ale jak zawsze charytatywny materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Już ponad 5000 firmowych biegaczy zgłosiło swój udział w kolejnej charytatywnej sztafecie biegowej, która od 2013 roku mobilizuje do aktywności fizycznej firmy i ich pracowników w całej Polsce. Dzięki poprzednim 15 edycjom Biegu Firmowego udało się zebrać 1 112 055 zł, które przekazano już 39 podopiecznym Fundacji Everest. Do grona małych bohaterów dołącza teraz kolejnych ósemka potrzebujących dzieci - to one są głównym powodem, dla którego pracownicy znów mobilizują się do pokonania 5 km.

Sztafeta po zdrowie

Bieg Firmowy odbędzie się dopiero 22 maja, ale same zawody poprzedza w sieci sztafeta po zdrowie - kilkutygodniowy cykl spotkań, eventów i treningów ze specjalistami z dziedziny szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz kondycji psychicznej.

Marzec to nie tylko miesiąc, w którym powitamy długo wyczekiwaną wiosnę. To również czas, w którym pracownicy firm wezmą udział w spotkaniach z zakresu zdrowego trybu życia: zdrowego ruchu, odżywiania, koncentracji i snu. Spotkania odbywają się online w formie webinarów, interaktywnych warsztatów oraz indywidualnych konsultacji.

W kwietniu zdobyta wiedza zamieni się w praktykę. Organizatorzy przygotowali treningi z profesjonalnymi trenerami w formie online oraz w formie hybrydowej, w których można brać udział w dowolnym miejscu, np. w domu, sali do ćwiczeń, plenerze, czy nawet biurze. 

Zbliża się 16. Bieg Firmowy - tym razem hybrydowy, ale jak zawsze charytatywny materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Bieganie to tylko sugestia

Choć idea projektu zakładała przebiegnięcie 5 km przez każdego uczestnika 5-osobowej drużyny firmowej, to tegoroczna hybrydowa edycja pozwala na rozszerzenie zakresu aktywności fizycznej. Bieg Firmowy i przyjazny dystans można pokonać nie tylko biegiem, ale też spacerując czy uprawiając nordic walking. Jak tłumaczą realizatorzy, "łączy nas wspólny cel, którym jest pomoc tegorocznym podopiecznym".

"Sposób, w jaki pokonamy 5 kilometrów, jest całkowicie zależny od naszych osobistych preferencji. Postanowiliśmy spotęgować wyjątkowość tegorocznej edycji i pozwolić uczestnikom, aby sami zadecydowali o formie sztafety. Nie wszyscy mogą czy lubią biegać, więc pomagajmy tak, jak możemy i lubimy. Ja w tym roku wyjątkowo wybiorę się na spacer z psem!" – tłumaczy Kamil Janik, CEO firmy Compani, która jest odpowiedzialna za realizację Biegu Firmowego.

Zapisy na Bieg Firmowy 2021 potrwają do 7 maja na stronie sklep.biegfirmowy.pl. Jednak tylko do końca marca istnieje możliwość zakupu pakietu Premium, najpopularniejszego z zestawów, którego zakup gwarantuje otrzymanie koszulki technicznej z logiem firmy. Wszystkie pakiety trafią do rąk uczestników za pomocą przesyłki kurierskiej z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Organizatorzy charytatywnej sztafety zachęcają również do obserwowania mediów społecznościowych Biegu Firmowego (fanpage Biegu Firmowego, grupa na Facebooku, profil na Instagramie, profil na LinkedIn), na których na bieżąco udostępniane są wszystkie informacje dotyczące biegu oraz eventów towarzyszących w ramach sztafety po zdrowie.

Sponsorami wydarzenia są firmy ZF oraz Pyszne.pl. Partnerami technologicznymi wydarzenia są firmy Deviniti, Activy Sport oraz Mindy. Partnerem wydarzenia jest firma ADECON.

BF

REKLAMA
}