Znamy termin 37. PKO Wrocław Maraton i 7. Nocnego Wrocław Półmaratonu

Znamy przyszłoroczne plany organizatorów największych imprez biegowych w stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocław Maratonu i Nocnego Wrocław Półmaratonu. Oprócz obu swoich flagowych imprez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław zaangażuje się również w Bieg dla Hospicjów i ponownie zaprasza na rekreacyjno-historyczny WrocWalk Marathon.

plakat 37. PKO Wrocław Maraton, plakat 7. PKO Wrocław Półmaraton

Zgodnie z tradycją, pierwszym wydarzeniem biegowym, w które w nowym roku zaangażuje się Wroclaw Marathon Team, będzie doroczny Bieg Dla Hospicjów. Czwarta edycja tej imprezy charytatywnej, współorganizowanej z Fundacją Hospicyjną, odbędzie się 2 marca 2019 r. w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Biegacze będą mieli do pokonania dystans około 4 kilometrów. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych wrocławskich hospicjów.

4. Bieg dla Hospicjów będzie także okazją do pierwszego spotkania Grupy Biegowej Wroclaw Marathon Team – spadkobiercy programu I Ty możesz zostać maratończykiem. W ramach grupy wszyscy chętni będą przez kolejne 6 miesięcy przygotowywać się do ukończenia 37. PKO Wrocław Maratonu, zaś czas uzyskany podczas Biegu dla Hospicjów pozwoli na przypisanie uczestnikom odpowiedniego programu treningowego.

plakat 37. PKO Wrocław Maraton, plakat 7. PKO Wrocław Półmaraton

Jeden z największych biegów w Polsce, czyli 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, wystartuje 15 czerwca 2019 r. o godz. 22. Tym razem, po raz pierwszy w historii, zawodnicy będą nie tylko finiszować wewnątrz Stadionu Olimpijskiego, ale i wystartują z tej historycznej areny. Po raz kolejny, w związku z ogromnym i wciąż rosnącym zainteresowaniem pakietami startowymi, aż do 13 000 osóbzwiększony zostanie limit uczestników wrocławskiego półmaratonu! Kontynuując tradycję muzycznej oprawy tych zawodów (do tej pory była to muzyka klasyczna, filmowa oraz disco), biegaczom tym razem towarzyszyć będą klubowe rytmy. Zapisy do biegu zostaną otwarte o północy 1 stycznia 2019 r.

37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się w trzecią niedzielę września, 15.09.2019 r. Biegacze po raz kolejny przekroczą linię mety na Stadionie Olimpijskim. Zapisy do udziału w biegu rozpoczną się 1 marca 2019 r. Podobnie, jak rok temu, dzień przed maratonem w Stolicy Dolnego Śląska wszyscy chętni będą mieli okazję wziąć udział w „spacerze na medal”, czyli drugiej edycji WrocWalk Marathonu. Zgodnie z założeniami impreza nie należy do grona „biegowych” - stanowi formę rekreacyjno-historycznej wędrówki ulicami Miasta Spotkań. Uczestnicy otrzymają mapy z zaznaczonymi wyjątkowymi miejscami we Wrocławiu.

plakat 37. PKO Wrocław Maraton, plakat 7. PKO Wrocław Półmaraton

Aby otrzymać medal WrocWalk Marathonu, należy zebrać pieczątki we wszystkich wyróżnionych miejscach – według dowolnie ustalonej trasy i bez pomiaru czasu. Dodatkowo opisywane obiekty będzie można zwiedzać za okazaniem mapy – karty uczestnika. Tym razem, po raz pierwszy, dostępne będą 2 różne listy lokalizacji do wyboru. W poprzedniej, inauguracyjnej edycji wzięło udział prawie półtora tysiąca „spacerowiczów”. Zapisy (bez ograniczeń wiekowych, możliwe są także zgłoszenia w grupach) ruszają 01.03.2019 r.

Kalendarium:

  • 01.01.2019 r. – początek zapisów internetowych do 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

  • 01.03.2019 r. – otwarcie zapisów internetowych do 37. PKO Wrocław Maratonu i WrocWalk Marathonu 2019

  • 02.03.2019 r. – 4. Bieg dla Hospicjów i pierwsze spotkanie I Ty możesz zostać maratończykiem / Grupy Biegowej Wroclaw Marathon Team

  • 15.06.2019 r. – 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

  • 14.09.2019 r. – Wrocław Walk Marathon 2019

  • 15.09.2019 r. – 37. PKO Wrocław Maraton.

WM

Zobacz również:
REKLAMA
}