adidas przedstawił najnowszą edycję kultowego modelu Ultraboost

Najpopularniejsza seria butów do biegania adidas doczekała się nowej odsłony. Zespół projektantów i ekspertów produktowych adidas, w bliskiej współpracy ze społecznością biegową i testerami, przedefiniował oryginalny Ultraboost - nadał mu zupełnie nową sylwetkę, łącząc w Ultraboost 21 wyrazisty, nowy design z najnowszymi technologiami sportowymi.

adidas przedstawił najnowszą edycję kultowego modelu Ultraboost adidas
adidas Ultraboost 21

"adidas Ultraboost 21 to doskonała harmonia wagi, amortyzacji i sprężystości, wyposażona w o 6 procent więcej materiału Boost w porównaniu do Ultraboost 20, aby zapewnić niesamowity zwrot energii" - informują producenci.

Największa zmiana w Ultraboost 21 to nowy układ systemu Torsion. Nowa technologia adidas LEP (Linear Energy Push) o 15% podnosi sztywność przedniej części buta, aby zapewnić większą sprężystość w trakcie biegu. Jednocześnie podeszwa środkowa, posiadająca o 6% więcej flagowej technologii Boost, a także bardziej zakrzywiony profil pod piętą, zapewnia biegaczom niesamowity zwrot energii i komfort przy każdym kroku.

"Ultraboost od zawsze był unikalnym i sensacyjnym połączeniem ikonicznego designu, rewolucyjnych innowacji, niezrównanej efektywności oraz wyjątkowego doświadczenia konsumenckiego. Technologie Boost oraz Primeknit stworzyły nowe standardy w branży, podczas gdy technologia Primeblue wyznaczyła nowy punkt odniesienia w zrównoważonym rozwoju, a adidas LEP wyznacza nowy standard efektywności – powiedział podczas prezentacji buta Alberto Uncini Manganelli, General Manager/Senior Vice President, adidas Running. - Ultraboost zawsze był »pierwszy«, zawsze był pionierem, zachwycając każdego dnia miliony użytkowników na całym świecie, zdobywając ich serca i umysły, a także zmieniając sposób, w jaki postrzegają i czują bieganie".

adidas przedstawił najnowszą edycję kultowego modelu Ultraboost adidas
adidas Ultraboost 21

adidas Ultraboost 21 posiada:

  • zoptymalizowany Boost, czyli o 6% więcej kapsułek Boost niż w modelu Ultraboost 20, aby dostarczyć biegaczom idealne połączenie komfortu i wsparcia

  • adidas LEP, czyli zaprojektowany na nowo system stabilizacji (Linear Energy Push) ze sztywniejszego, wzmocnionego materiału w podeszwie, zmniejsza elastyczność przedniej części podeszwy, w zamian podnosząc jej sprężystość

  • Primeknit+ – bardziej precyzyjny splot, zaprojektowany i stworzony z myślą o doskonałym wsparciu i zwiększonej ruchomości, łączy czysty komfort z niską wagą i efektywnością

  • zrównoważone wsparcie – oznacza to, że cholewka wykonana została w technologii Primeblue i zawiera co najmniej 50% recyklingowanych oceanicznych odpadów plastikowych, realizując podjętą przez adidas w 2015 roku misję zrównoważonego rozwoju

"adidas od zawsze wierzy, że poprzez sport może zmieniać ludzkie życie, czego odzwierciedleniem jest Ultraboost 21, dostarczający ludziom energii, aby napędzać pozytywną zmianę i samorozwój - tłumaczy producent. - W czasie, gdy miasta dookoła świata zostały silnie dotknięte pandemią koronawirusa, bieganie jest jedną z nielicznych pewnych rzeczy, które umożliwiają społecznościom ruch".

Globalne badanie zrealizowane przez adidas uwidoczniło moc biegania we wspieraniu pozytywnej transformacji oraz poprawie dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Biegacze z 20% większym prawdopodobieństwem doświadczali podniesionego poziomu energii, podczas gdy ponad 40% respondentów, którzy zwiększyli częstotliwość swojego biegania, również dostrzegło pozytywną zmianę w swoim życiu. W tym samym czasie więcej niż 1 na 3 osoby zidentyfikowały poprawę zdrowia psychicznego jako jeden z głównych czynników motywujących do biegania.

adidas przedstawił najnowszą edycję kultowego modelu Ultraboost adidas
adidas Ultraboost 21

“W trakcie pracy nad adidas Ultraboost 21, udało nam się stworzyć najbardziej holistyczny but biegowy w historii, będący ostatecznym wyrazem komfortu i sprężystości. Ultraboost to główny wyznacznik innowacji adidas, gdzie naszym głównym celem jest stworzenie za każdym razem lepszego buta niż poprzedni" – powiedział Moritz Höllmüller, Senior Design Director Footwear, adidas Running.

"Ultraboost 21 czerpie ze wszystkich estetycznych składników, będących częścią oryginalnego DNA buta i łączy je z najnowszą technologią, takimi jak adidas LEP, aby stworzyć model, który łączy w sobie wszystkie elementy świetnego designu z niezwykłym komfortem, wsparciem i zwrotem energii. Ultraboost 21 jest silnym wyrazem naszych intencji dla marki. To prawdziwie wyjątkowy produkt, posiadający wszystko, czego można oczekiwać od buta biegowego!" - dodał Moritz Höllmüller.

Nowa edycja modelu Ultraboost będzie dostępna w wyrazistej kolorystyce, łączącej biel i fluorescencyjny żółty, aby zwizualizować wysoki poziom energii, która w przyszłości zostanie uzupełniona o kolejne.

Sprzedaż adidas Ultraboost 21 wystartuje już 4 lutego - model dostępny będzie w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych adidas, a także w Sklepie Biegacza. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na adidas.pl/Ultraboost_21.

AU

REKLAMA
}