adidas stworzył odzież i buty z materiałów odnawialnych

Współpraca adidas z organizacją Parley for the Oceans przynosi kolejne efekty. Tym razem w ofercie adidas znalazły się produkty nie tylko z kolekcji Running, ale i Football. Mowa o koszulkach piłkarskich oraz butach biegowych wytworzonych z oceanicznych odpadów.

buty adidas, buty z materiałów odnawialnych, Parley fot the Oceans materiały prasowe
Buty od adidasa z materiałów odnawialnych / fot. materiały prasowe

Koszulki stworzone dla Bayernu Monachium oraz Realu Madryt są pierwszymi tego typu produktami powstałymi w ramach współpracy z Parley for the Oceans. Natomiast buty UltraBOOST Uncaged Parley są pierwszymi butami przeznaczonymi do masowej produkcji. Wszystkie te produkty wykonano z przerobionego plastiku wyłowionego z oceanu w okolicy Malediwów. W ten sposób adidas chce zwrócić uwagę na globalny problem zanieczyszczenia oceanów.

Buty UltraBOOST Uncaged Parley dostępne w liczbie siedmiu tysięcy par zbudowane są z tkanej powłoki wykonanej w 95 procentach z oceanicznego plastiku oraz w pięciu procentach z przetworzonego poliestru. Pozostałe elementy – sznurówki, język oraz skarpeta – wytworzone są także z przetworzonych materiałów. Cały projekt inspirowany jest falami oceanu.

- To następny krok na wspólnej drodze adidas i Parley fot the Oceans. Stworzyliśmy nie tylko buty z oceanicznego plastiku, ale także koszulki. Na tym jednak nie poprzestaniemy. Do 2017 roku powstanie łącznie milion par butów z plastiku. Jednak naszym nadrzędnym celem jest całkowita eliminacja nowo powstającego plastiku z naszego łańcucha dostaw – tłumaczy Eric Liedtke, adidas Group Executive Board member responsible for Global Brands.

W 2017 adidas planuje wykorzystać co najmniej jedenaście milionów butelek pozyskanych z wybrzeży oceanicznych. Zbieraniem tych zasobów zajmuje się Parley Global Clean-up Network. Wszystkie odpady zostaną przetworzone w wyjątkową odzież sportową.

- Nie chodzi już tylko o kształtowanie świadomości ekologicznej. Celem jest podejmowanie konkretnych działań i wprowadzanie strategii, które zakończą proces zanieczyszczania środowiska plastikiem. Innowacje ekologiczne są otwartym polem działań. Dzięki premierze koszulek i butów z oceanicznych odpadów zapraszamy każdego klienta, piłkarza, drużynę oraz kibica do udziału w procesie na rzecz środowiska – tłumaczy Cyrill Gutsch, założyciel Parley for the Oceans.

Koszulki adidas x Parley zostały przygotowane na dwa mecze jednych z dwóch najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Spotkanie Bayernu Monachium z TSG 1899 Hoffenheim (5 listopada) oraz mecz Realu Madryt ze Realem Sporting de Gijon (26 listopada). Stroje nie tylko powstały z plastikowych odpadów, ale posiadają także ekologiczne nadruki powstałe na bazie wody. Koszulka Realu jest cała biała, a Bayernu czerwona. Na obu znajdziemy herby klubów, trzy paski oraz logotypy sponsorów utrzymane w tych samych barwach co strój.

materiały prasowe

Zobacz również:
REKLAMA
}