e-Run Toruń przez miesiąc w całej Polsce. Ruszyły zapisy!

Run Toruń przenosi się do wirtualnego świata i zaprasza do połączonego ze zwiedzaniem zabytków startu biegaczy w całej Polsce. Zapisy już ruszyły, a w imprezie można wziąć udział przez cały czerwiec.

e-Run Toruń przez miesiąc w całej Polsce. Ruszyły zapisy! Run Toruń
fot. Run Toruń

"Wirus SARS-CoV-2, który pojawił się wiosną tego roku, uniemożliwił nam organizację biegów w tradycyjnej formule. Większość organizatorów, w tym również my, postanowiło przenieść termin biegów na czas późniejszy - informują organizatorzy biegu Run Toruń. - Jednakże natura biegacza i organizatora nie znosi pustki, dlatego też postanowiliśmy zorganizować bieg wirtualny e-Run Toruń. Jednocześnie informujemy, że nadal przyjmujemy zapisy na sierpniową edycję Run Toruń »Zwiedzaj ze zdrowiem«".

Bieganie i zwiedzanie, czyli e-Run Toruń przez Polskę

Dotychczas uczestnicy Run Toruń przyjeżdżali do miasta Kopernika i poznawali toruńskie zabytki. Teraz podczas wirtualnego e-Run Toruń będą wspólnie poznawać zabytki w całym kraju. Każdy  biegacz biorący udział w imprezie, oprócz zrzutu ekranu dokumentującego pokonanie wybranego przez siebie dystansu (5 lub 10 km) będzie miał obowiązek przysłać zdjęcie zabytku lub pomnika przyrody znajdującego się na pokonanej przez siebie trasie biegu. Mogą to być również instalacje artystyczne.

Dla siebie i Zosi, czyli charytatywny cel e-Run Toruń

Poprzez udział w biegu i wpłatę dowolnej kwoty na utworzoną przez organizatorów skarbonkę w portalu siepomaga.pl biegacze będą mogli stać się dobrymi aniołami i pomóc Zosi Kryszewskiej, chorującej na zespół Retta. Zosia ma 4 lata, nie porusza się i już nigdy nie wypowie żadnego słowa, ale dzięki specjalistycznemu urządzeniu o nazwie Innowak będzie miała możliwość utrzymania pionowej pozycji i wykonywania ruchów przypominających kroki, co da jej szansę poznawania świata tak, jak inne dzieci.

1 2
STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA
}