REKLAMA

5 powodów, dla których potrzebujesz butów Reebok Floatride Run

Najważniejsze zalety butów Reebok Floatride Run, dzięki którym wywalczyły one nagrodę redakcji Runner's World.

Reebok Floatride Run

W dzisiejszych czasach trzeba mocno zaangażować się w wyścig technologiczny, by wyprodukować buty do biegania, które zasłużą na miano przełomowych i najwspanialszych na rynku. W tej rywalizacji na pewno będzie się liczył model Reebok Floatride Run. Ten laureat nagrody za Najlepszy Debiut w przeglądzie Runner’s World wprowadził Reeboka z powrotem do grona producentów topowych butów. Oto pięć powodów, dla których Reebok Floatride Run powinny być na czele Twojej listy „następne do kupienia”.

Pianka Floatride

Co to jest? W odróżnieniu od większości butów biegowych, w których podeszwa wewnętrzna jest wykonana ze standardowej pianki EVA, do wyprodukowania najnowszych butów Reeboka wykorzystano rewolucyjną piankę o nazwie Floatride. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale struktura pianki i użyte do jej produkcji komponenty sprawiają, że jej trwałość i właściwości w czasie biegu są z innej bajki. Przede wszystkim, dzięki unikatowemu składowi chemicznemu, Reebokowi udało się znaleźć idealną równowagę między amortyzacją i sprężystością. Uzyskano to, osiągając bardziej stabilną strukturę pianki, która daje biegaczowi wrażenie, jakby się w tych butach unosił w powietrzu.

Tym, co zdecydowało o przyznaniu w testach Runner’s World nagrody za Najlepszy Debiut, były niepowtarzalne wrażenia, jakie dają stopom te buty. Testerzy opisali je jako „wyjątkowo sprężyste i lekkie”. Podeszwa zewnętrzna jest identyczna jak w modelu Reebok’s Space Boot SB-01, który został zaprojektowany specjalnie dla astronautów wybierających się w misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Być może dlatego Floatride Runy wydają się być jak z kosmosu.

Lekkość

Trudno latać w ciężkim butach, prawda? Na pewno nie doświadczysz takiego uczucia w Reebok Floatride Run – jeden but waży tylko 243 g (rozmiar męski EUR 42), zachowując najwyższy poziom komfortu i sprężystości. Reebok chciał zaoferować biegaczom pakiet całościowy. W efekcie tam, gdzie do tej pory trzeba było szukać kompromisu między amortyzacją, sprężystością i wagą, technologia Reebok Floatride Run pozwala czerpać z tych cech w wersji light.

Właściwości biegowe

Dzięki 8-milimetrowemu dropowi między palcami a piętą, Reebok Floatride Run zrobią z Ciebie połykacza kilometrów. Buty zaprojektowano tak, aby Twoja stopa miała jak najlepsze warunki w czasie długich wybiegań. Ale nie tylko! Ci, którzy szukają szybkości i wybierają płaskie buty startowe, w Reebok Floatride Run znajdą połączenie dynamiki i wrażenie kontaktu z podłożem, jakie dają startówki, z amortyzacją i sprężystością, która od podłoża oddziela. Ważne jest, aby biegacze nie musieli wybierać między butami lekkimi i szybkimi a cięższymi, lepiej amortyzującymi. Dzięki temu modelowi dostana i to, i to.

Styl

Niektóre marki przedkładają styl nad właściwości, bo wierzą, że ludzie kupują oczami, mniejsze znaczenie przywiązując do parametrów biegowych. Reebok Floatride Run mają obie te cechy na najwyższym poziomie, sprawiając, że biegacze z przyjemnością prezentują się w nich na linii startu czy mety. Klasyczne połączenie beli, szarości i czerni dla tych, którzy wolą subtelny styl, albo wariacje z ostrzejszymi kolorami dla tych, którzy chcą się wyróżniać – dzięki temu Reebok Floatride Run zadowolą gusty każdej biegaczki i każdego biegacza.

Wartość

Niektóre buty kosztują nawet ponad 700 zł. W ten sposób biegowe hobby zaczyna być coraz kosztowniejsze, tym bardziej że często kupujesz pary treningowe i startowe. Reebok Floatride Run łączy dwa w jednym za cenę 649 zł. Jest to zatem rozsądna propozycja dla tych, którzy szukają wysokiej jakości za umiarkowaną cenę. Kupno dobrych butów to bezpośrednia inwestycja w samego siebie, która pozwoli Ci zamienić każdy trening, długi bieg czy zawody w podróż po nowe cele czy rekordy.

Zdobądź swoją parę tutaj.


Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA