ASICS GEL-CUMULUS 22 i ASICS GEL-KAYANO 27: komfort w kodzie DNA

Chociaż modele GEL-CUMULUS 22 i GEL-KAYANO 27 mają w sobie dużo wspólnego kodu genetycznego ASICS i można dostrzec u nich sporo podobieństw, to jednak każdy ma swój własny charakter. Zobaczcie, czego dowiedzieliśmy się o nowych butach japońskiej firmy podczas naszych testów.

ASICS Gel-Cumulus 22 i ASICS Gel-Kayano 27: komfort w kodzie DNA materiały prasowe ASICS
ASICS Gel-Cumulus 22 (fot. materiały prasowe)

3 najlepsze rzeczy w butach ASICS GEL-CUMULUS 22

1. Uniwersalność

Ten but jest bardzo wszechstronny. Będzie się dobrze zachowywał praktycznie na każdym treningu. Niektóre modele pokazują swoje najlepsze strony przy określonych rodzajach biegu, albo kiedy w konkretny sposób stawiasz stopy przy każdym kroku. Tymczasem GEL-CUMULUS 22 daje z siebie wszystko za każdym razem.

Nadaje się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Na dłuższe dystanse i mocniejsze tempo. Amortyzacja Gel zapewnia komfort lądującym na pięcie, a wspierająca i oddychająca cholewka, system amortyzacji FlyteFoam Propel i elastyczna podeszwa sprawiają, że właściwie każdy biegacz szukający neutralnego buta może sięgać po ten model. Sprawdzi się i podczas długich wybiegań, i w czasie biegów tempowych i regeneracyjnych.

2. Amortyzacja

ASICS ulepszył podeszwę środkową. Model numer 21 miał tylko piankę FlyteFoam, podczas gdy w numerze 22 podeszwa to połączenie FlyteFoam i FlyteFoam Propel. Taka mieszkanka sprawia, że podeszwa jest jednocześnie i amortyzująca, i sprężysta. Może nie tak sprężysta jak modele, które przodują w tej materii, ale świetnie łączy duży komfort z energetycznym biegiem.

3. Oddychająca cholewka

ASICS popracował także i nad tą częścią buta – cholewka przepuszcza teraz naprawdę dużo powietrza, a przy tym dobrze obejmuje stopę bez uczucia jej skrępowania. Co prawda na pierwszym biegu możesz mieć wrażenie zbyt ciasnego opinania stóp, ale za drugim razem już nie ma po tym śladu. Zalety tej jednowarstwowej cholewki, która ma naprawdę dużo perforacji,  docenia się najbardziej w gorące dni. Komfort stopy, nie tylko termiczny, biegacze odczują również dzięki naprawdę sporej ilości miejsca w przedniej części stopy. A jeśli ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo, docenisz wyjątkową "odblaskowość" tego buta. 

ASICS Gel-Cumulus 22 i ASICS Gel-Kayano 27: komfort w kodzie DNA materiały prasowe ASICS
ASICS Gel-Kayano 27 (fot. materiały prasowe)

3 najlepsze rzeczy w butach ASICS GEL-KAYANO 27

1. Nowy system wsparcia dla stopy

Do tej pory ASICS wykorzystywał w podeszwie system Trusstic, czyli mostek, który wspierał stopę o nadmiernej pronacji. ASICS GEL-KAYANO 27 wyposażono w nową jego wersję - Space Trusstic, który zwiększa stabilność, wsparcie i kontrolę pronacji. Podeszwa środkowa składa się z amortyzującej pianki DuoMax, która jest sztywna w środku, oraz Space Trusstic, który poprowadzono praktycznie na całej długości stopy. Dostajesz naprawdę dużo wsparcia. Co szczególnie interesujące, zaprojektowano inny system wsparcia dla kobiet i dla mężczyzn, aby działał maksymalnie korzystnie i dla biegaczek, i dla biegaczy.

2. Sprężyste wybicie

Podeszwa zewnętrzna FlyteFoam Propel łączy amortyzację ze sprężystym odbiciem. Jeśli masz tendencję do biegania na przodzie stopy i jesteś neutralnym biegaczem, to kombinacja tej pianki i mostka Space Trusstic da Ci naprawdę dynamiczne wybicie. Stopa nie wciska się przy tym w krawędź buta, dlatego biegający z palców w GEL-KAYANO 27 mogą być spokojni o komfort podczas biegu. 

3. Amortyzacja

ASICS słynie ze swojej sprawdzonej technologii Gel. Przy spokojniejszym tempie biegu zwykle mocniej lądujesz na pięcie, a to jest ten moment, kiedy najbardziej potrzebujesz dobrej amortyzacji. Gel spełnia swoją rolę wzorowo, za co Twoje nogi i stawy z pewnością będą mu wdzięczne.

ASICS Gel-Cumulus 22 i ASICS Gel-Kayano 27: komfort w kodzie DNA materiały prasowe ASICS
ASICS Gel-Kayano 27 (u góry) i ASICS Gel-Cumulus 22 (u dołu) (fot. materiały prasowe)

ASICS GEL-CUMULUS 22

ASICS GEL-KAYANO 27

Dla kogo?

Dla biegaczy o neutralnej stopie i supinatorów, którzy szukają lekkiego, elastycznego i świetnie amortyzującego buta na codzienne treningi. Idealny towarzysz na codzienne treningi - nadaje się zarówno na 400-metrowe interwały, jak i na długie wybiegania.

Dla biegaczy o lekkiej nadpronacji, którzy szukają topowej stabilizacji stopy (trudno o lepszą) i amortyzacji na długich dystansach, mniej zwracających uwagę na wagę butów. Również dla tych z neutralną stopą, którzy stabilizacji potrzebują tylko trochę, ale biegają na śródstopiu.

Podeszwa

Świetna amortyzacja dzięki połączeniu pianek FlyteFoam i FlyteFoam Propel, które jednocześnie zapewniają dynamiczne wybicie, oraz tradycyjnego Asics Gel.

Oprócz FlyteFoam, FlyteFoam Propel oraz ASICS Gel zapewniających amortyzację, zastosowano technologie DuoMax, Space Trusstic czy Clutch Counter, które gwarantują najwyższy poziom stabilizacji stopy. 

Cholewka

Cholewka wykonana w technologii 3D jest lekka, przewiewna, elastyczna i wytrzymała. Przytula się do stopy jak skarpeta, z wystarczającą ilością przestrzeni z przodu i dobrym trzymaniem pięty.

Materiał cholewki zapewnia naturalny ruch stopy, a technologia Adaptive Fit idealne dopasowanie do stopy. Dla tych, którzy lubią przestrzeń z przodu stopy, dopasowanie może być trochę za ciasne.

 

W biegu

Trzeba się skoncentrować, by poczuć wrażenia, jakie daje ten model, a w przypadku butów to ogromna zaleta. Niska waga, świetna amortyzacja, wystarczająca sprężystość i płynność fazy przetaczania z pięty na palce pozwalają skoncentrować się tylko na treningu.

Od pierwszego kroku czuć dobre połączenie amortyzacji i stabilizacji. Gel nadal sprawdza się świetnie przy lądowaniu na pięcie. W czasie przetaczania elementy stabilizujące działają, ale nie przeszkadzają. Zewnętrzna warstwa podeszwy trzyma się każdej nawierzchni, umożliwiając dynamiczne bieganie.

Ocena testera

amortyzacja: 9/10

dynamika: 8/10

wentylacja: 9/10

design: 9/10

amortyzacja: 8/10

stabilizacja: 10/10

wentylacja: 9/10

design: 9/10

Info

Waga: 261 g

Drop: 10 mm

Cena: 600 zł

Waga: 323 g

Drop: 12 mm

Cena: 760 zł

 

Modele ASICS GEL-CUMULUS 22 i ASICS GEL-KAYANO 27 kupisz na stronach: asics.com / eobuwie.pl / sklepbiegacza.pl / butyjana.pl

RW

REKLAMA
}