[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ciekawe bieżnie lekkoatletyczne na świecie [PRZEGLĄD]

Słyszysz "bieżnia" i od razu wyobrażasz sobie pomarańczowy, podzielony na tory owal wokół zielonej trawy. Jak się okazuje - bieżnia bieżni nierówna. Niejeden projektant pozwolił sobie puścić wodze fantazji. Zobacz, gdzie wyszło to dobrze, a gdzie trochę gorzej.

bieżnia lekkoatletyczna, tory bieżnia shutterstock.com

Poniżej przedstawiamy najciekawsze bieżnie z całego świata. Obejrzyj i wybierz tę, na której szczególnie chciałbyś potrenować. 

Bieżnie o nietypowym kształcie

REKLAMA

Hiszpania, Elda

Nazywana bieżnią “3D” ze względu na zintegrowane z nią wzniesienie. Projekt został nagrodzony srebrnym medalem IOC/IAKS Award - najbardziej prestiżowej nagrody w kategorii infrastruktury sportowej.

USA, Teksas, San Antonio, Alamo Heights School

fot. Google Maps

Bieżnia w kształcie trójkąta - czemu nie? Ważne, żeby dwie osoby (jedna z południowej, druga z zachodniej strony) nie zechciały skakać w dal w tym samym czasie.

Dania, Odense, Athletic Exploratorium

Bieżnia w kształcie “ósemki” na Univeristy od Southern Denmark to złoty medalista IOC/IAKS Award. To prawdziwy plac zabaw dla biegaczy.

USA, Kalifornia, Fairfield, Travis Air Force Base

Obwód tej zagadkowej bieżni wynosi około 560 metrów. Zaskakujące jest to, że tory wyznaczono tylko na połowie powierzchni.

Floryda, Miramar, Ansin Sports Complex 

Bieżnia treningowa obok stadionu lekkoatletycznego. Ma około 15 m szerokości, co czyni ją jedną z najwęższych na świecie.

Chiny, Tonghe Conunty

Bieżnia “made in China” nabiera tutaj nowego znaczenia. Zamysł podobno był inny, ale wyszło - jak wyszło. Chodzi pogłoska, że to wszystko sprawka stresu wywołanego przez zapowiedź wizyty ważnych polityków.

USA, Anchorage, Kalgin Koch Mini-Track

Kalgin Koch to najmniejsza bieżnia świata. Treningiem zaszczycił ją nawet David Kiplagat. Jedno okrążenie mierzy jedynie 84 metry. Czyli żeby przebiec kilometr, trzeba zrobić niemal 12 "kółek".

Bieżnie w pięknych miejscach

Grecja, Ateny, Panathenaic Stadium 

Na tej bieżni nietrudno byłoby się rozmarzyć i myślami przenieść do pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. 

1 2
STRONA 1 z 2

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij