Boso, ale w Barefootach

Buty do biegania Barefoot to odpowiedź marki Merrell na rosnącą popularność biegania na bosaka. Nowy, minimalistyczny model Merrell zapewni Ci naturalny krok i świetny kontakt stóp z podłożem, a jednocześnie gwarantuje komfort i bezpieczeństwo.
Merrell Barefoot Merrell
fot. Merrell

Niech naturalny krok wyznacza Ci ścieżki. Cieszący się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych i Europie trend powrotu do natury, w tym biegania na bosaka, wkracza także do Polski. Firma Merrell wprowadza buty z linii Barefoot, dzięki którym Twój krok będzie naturalny, angażujący i stymulujący mięśnie nóg, zapewniający optymalną dla ciała stabilność i siłę, a przede wszystkim dający znakomity kontakt z podłożem. Uwolnij swoje stopy w butach Barefoot.

Biegaj na bosaka. Barefoot, czyli boso

Buty do biegania Merrell Barefoot gwarantują wszystkie korzyści z biegania na bosaka. Uprawiając w tych butach jogging masz jednak pewność, że Twoja stopa jest chroniona, a Ty masz przyczepność i możesz biec po swoich ulubionych trasach bez żadnych obaw. Im będziesz bliżej naturalnemu ruchowi swojego ciała, wsłuchasz się w jego potrzeby, tym skuteczniejsze będą Twoje treningi i lepsze będzie Twoje samopoczucie. Chodzenie oraz bieganie na boso daje możliwość wyczucia podłoża i zachęca do prawidłowego stawiania stóp. Pracując nad idealnym i naturalnym sposobem poruszania, korygujemy wady postawy oraz rozwijamy wszystkie partie swojego ciała.

Firma Merrell, wprowadzając na rynek buty z linii Barefoot, pamiętała o minimalizmie i powrocie do kontaktu z naturą, jednak dopracowała do maksimum bezpieczeństwo. Głównym zadaniem tych butów nie jest izolowanie od podłoża, lecz ochrona stóp przed obtarciami oraz urazami. Ich elastyczna podeszwa umożliwia doskonałe wyczucie podłoża, a co za tym idzie - minimalizuje ryzyko skręceń i nadwyrężeń.

Każdy z modeli jest dodatkowo wyposażony w wykonaną z mikrofibry wkładkę Aegis, która zapobiega rozwojowi bakterii. Wszystkie buty można prać w zimnej wodzie, jak również suszyć ciepłym powietrzem bez obawy o uszkodzenie materiału. W butach do biegania Merrell Barefoot zastosowano także podeszwę Vibram, która gwarantuje doskonałą stabilność i przyczepność w każdych warunkach, zarówno na suchej, jak i mokrej powierzchni. Charakteryzuje się wysoką elastycznością, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.

Elastyczne nieodczuwalne na stopie buty Merrell Barefoot uaktywnią nowe pokłady energii i sił witalnych, pobudzając Twoje zmysły. Buty z tej linii mają zerowy spadek, podeszwa jest w jednej linii, dlatego masz pewność, że dotykasz ziemi jakbyś był na bosaka. Buty Merrell Barefoot sprawdzą się zarówno na szlakach, jak i drogach. Poprawią chód oraz postawę podczas biegania, wzmacniając mięśnie nóg, siłę stopy i kostkę.

 

Merrell BarefootMerrell
fot. Merrell

 

Marka Merrell proponuje kilka kategorii w linii Barefoot: do biegania, ćwiczeń ogólnych lub jogi oraz sportów wodnych.

Biegaj...

Dla mężczyzn do biegania marka Merrell proponuje buty Barefoot Road Glove, które zostały wykonane z połączenia skóry syntetycznej i oddychającej siateczki. Buty posiadają dodatkowo otoczkę z TPU chroniącą stopę oraz gumowe wzmocnienia przy palcach zapewniające trwałość i dodatkową ochronę. Merrell Road Glove mają podeszwę w jednym poziomie gwarantującą dobry kontakt z podłożem oraz 4 mm podeszwę środkową z pianką amortyzującą EVA i podeszwę zewnętrzną Vibram Road Glove. Wkładka wykonana z microfibry z technologią Aegis zapobiega rozwojowi bakterii.

 

Merrell BarefootMerrell
fot. Merrell

 

Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych czarno - żółtej i czarno - pomarańczowej. Cena: 349 zł.

Ćwicz... Trenuj...

Dla mężczyzn spędzających więcej czasu na treningu ogólnorozwojowym czy siłowym marka Merrell proponuje buty Barefoot True Glove. Cienka i niezwykle wytrzymała podeszwa tych butów pełni istotną rolę podczas kształtowania sylwetki. Wygodne, lekkie buty Merrell True Glove wpływają na ogólną poprawę sposobu poruszania się i kondycję. Wykonane z owczej skóry i siateczki buty Merrell True Glove posiadają system sznurowania Merrell Omni Fit, który zapewnia idealne dopasowanie buta do stopy.

Model charakteryzuje niespotykana giętkość, lekkość i elastyczność. Gumowe wzmocnienia przy palcach zapewnią trwałość, komfort i dodatkową ochronę stopy, a wyprofilowana podeszwa będzie gwarantem jeszcze lepszego kontaktu z podłożem. Trening w butach Merrell True Glove to siła własnego ciała, uczucie pulsujących mięśni i niesamowita stabilność i przyczepność.

 

Merrell BarefootMerrell
fot. Merrell

 

Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: beżowo - pomarańczowej oraz czarno - czerwonej. Cena: 359 zł.

Buty czy Barefooty?

Warto rozpocząć bieganie w Barefootach. Podczas biegu zostaje wtedy uruchomione śródstopie, będziesz mieć lepszą postawę, poprawi się zwinność, postrzeganie zmysłów. Będziesz miał naturalną stabilność, siłę i... wolność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.merrell.pl oraz profilu FB Let`s Get Outside www.facebook.com/MerrellLetsGetOutside, na którym możesz powymieniać się spostrzeżeniami na temat butów Barefoot. Ponadto na profilu Facebook znajdziesz aplikację mobilną GO BAREFOOT (wersja angielska) - plan treningowy na swojego iPhone'a.

Gdzie pobiegać w Warszawie?

Jogging w Warszawie - dzielnica Mokotów. Ilość kilometrów: ok. 14 km

Miejski jogging po Mokotowie proponujemy rozpocząć od stacji metra Wierzbno. Właśnie z tego miejsca biegniemy ulicą Woronicza na wschód, w kierunku ulicy Puławskiej. Wbiegamy do słynnej Królikarni. Przed naszymi oczami, na dziedzińcu pałacu rozpościera się Park Rzeźby oraz bogata kolekcja dzieł Xawerego Dunikowskiego. Z Królikarni warto przebiec bezpośrednio do Parku Arkadia. Tutejsze stawy służą za lęgowisko kaczek i łabędzi. Stąd, ulicą Piaseczyńską, proponujemy kierować się na północ. Po lewej stronie mijamy budynki Klubu Sportowego "Warszawianka". Po prawej zaś widzimy oczko wodne - gliniankę.

A teraz wbiegamy stromą ulicą Dolną w kierunku Puławskiej. Po lewej majaczy w oddali świeżo zrewitalizowany Park Dreszera - warto go odwiedzić w wolnej chwili. Po prawej znajduje się skwerek, na którym do powstania warszawskiego, stał dom Pogotowia Opieki dla Dzieci. Niemal na rogu widać pozostałości ujęcia wody oraz datę budowy - 1935 rok. Warto biec jednak dalej na północ, gdzie znajduje się kolejny Park - Morskie Oko. Udajemy się na dół i przecinamy ulice Spacerową i Belwederską.

Tu wkraczamy do najbardziej znanego parku Warszawy - Łazienek Królewskich. Alejkami podążamy do największych atrakcji tego parku - Pałacu i Teatru na Wyspie. Pałac wybudowany na polecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego zasłynął z organizowanych przez władcę Obiadów Czwartkowych. Niezależnie od pogody spotkamy tu również pawie królewskie. Z Łazienek wybiegamy bramą przy Belwederze, skąd ulicami Bagatela i Boya-Żeleńskiego docieramy do "małego" Pola Mokotowskiego.

Tutaj możemy zdecydować, co robimy dalej. Biegniemy do metra (stacja Pole Mokotowskie) albo przechodzimy na "duże Pola", znajdujące się po drugiej stronie Alei Niepodległości. W tym parku spędza wolny czas większość warszawiaków. Biegnąc na zachód docieramy do Żwirki i Wigury, po czym proponujemy skręcić na południe. Po krótkim odcinku wbiegamy do parku Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. To bardzo spokojne, ale i piękne miejsce, w którym niepodzielnie panują ptaki różnych gatunków. To już koniec wyprawy - ulicami Kulskiego, Wołowską i Dąbrowskiego docieramy do metra "Racławicka", by stąd udać się do domu.

M

Zobacz również:
REKLAMA
}