[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Buty do biegania Asics Gel-Kayano 25 [RECENZJA]

Nowa odsłona Kayano jest wyraźnie inna od ubiegłorocznego przedstawiciela serii. Czy zmiany wprowadzone w modelu 25 wyjdą biegaczom na dobre? Jedno jest pewne: raczej nie jest to but przeznaczony do ostrego ścigania.

Buty do biegania Asics Gel-Kayano 25 Buty do biegania Asics Gel-Kayano 25 (fot. proucent/dystrybutor).

Cena: 739 zł

Waga:

REKLAMA
  • 324 g (męskie)
  • 261 g (damskie)

W porównaniu do przedniego modelu, tegoroczny Kayano zmienił się całkiem sporo. Zupełnie zmieniona cholewka, która bazuje na żakardowym meshu, jeszcze lepiej oplata stopę, przez co zyskujemy na stabilności. Podstawa buta pozostała bez zmian. Nadal bazą dla amortyzacji jest żel, który rozmieszczono zarówno pod piętą, jak i w śródstopiu.

Pierwszy kontakt stopy z podeszwą jest teraz jeszcze przyjemniejszy, bo górną warstwę wyściełano miękką i sprężystą pianką FlyteFoam. Zmiany te nie wpłynęły na poziom amortyzacji. Niestety, nie zmieniła się również waga buta i nadal pozostaje on dość masywną konstrukcją. Testerzy chwalili ten model głównie za zmiany w cholewce, która lepiej układa się na stopach, ale pojawiły się też głosy, że teraz nie oddycha już tak dobrze.

Przeczytaj także test starszego brata Kayano 25, Asics Gel-Kayano 21.

RW 11-12/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij