Buty do biegania Asics RoadHawk: bądź jak uliczny jastrząb!

Asics wprowadza na rynek nowy model butów do biegania – RoadHawk. Jakie są jego mocne strony? Opiniujący je testerzy są zgodni: buty są niewiarygodnie lekkie, zapewniają świetną amortyzację i nadają się niemal do wszystkiego.

Buty do biegania Asics RoadHawk: bądź jak uliczny jastrząb! producent
fot. producent

Asics RoadHawk to model o dwóch twarzach. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest nieco „kapciowaty” podczas treningu, gdy lecisz w tempie konwersacyjnym, a pazury jastrzębia pokazuje dopiero wtedy, gdy podbijesz sobie bicie serca. I faktycznie, podczas szybszego biegu czuć, że te buty są w swoim żywiole.

Cholewka dobrze oddycha, dzięki bezszwowej konstrukcji dobrze trzyma się stopy przy dynamicznych ruchach. Co istotne, ten model oferuje sporo miejsca w przedniej części, więc biegaczom o nieco szerszej stopie zapewni dużo komfortu. Dodatkowo RoadHawk jest bardzo elastyczny, bo przy jego projektowaniu pominięto elementy ukrywane często w podeszwie środkowej. Stąd też niska waga – około 240 g.

Sugerowana cena producenta: 490 zł

Asics RoadHawk - opinie testerów

Arkadiusz Gardzielewski

RoadHawk są dla mnie teraz butami treningowo-startowymi. Biegam w nich większość treningów tempowych i niektóre zawody. Największą ich zaletą jest połączenie amortyzacji i lekkości. Mają grubą piankę, ale ważą niewiele.

Natalia Regulska

Pierwsze wrażenie po założeniu RoadHawk? Biegło mi się lekko i dynamicznie, upewniałam się, czy na pewno mam je na nogach. Stały się dla mnie butami do zadań specjalnych na szybkie treningi. Cenię je też za uniwersalność.

RW 11/2017

REKLAMA
}