[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.5

Buty do biegania Hoka One One Clifton 5 [RECENZJA]

Z wagi wręcz piórkowej Hoka One One przechodzi w modelu Clifton w stronę masy. Nadal nie mówimy tu oczywiście o najbardziej masywnych butach, ale fakty są dość jasne: Clifton "urósł" o ok. 70 gramów. Czy wyszło mu to na dobre?

Buty do biegania Hoka One One Clifton 5 [RECENZJA] Buty do biegania Hoka One One Clifton 5 (fot. producent/ dystrybutor).

Cena: 549 zł

Waga:

REKLAMA
  • 286 g (męskie)
  • 230 g (damskie)

Maksymalna amortyzacja i minimalna waga – to od zawsze główne cechy modelu Clifton. Pierwotna wersja była rzeczywiście bardzo lekka (ważyła zaledwie 216 g przy męskim rozmiarze Euro 43). Od tego czasu sporo się zmieniło – but z roku na rok stawał się coraz bardziej masywny. Dziś wagowo porównać go już można z Brooks Ghost 11 i Nike Pegasus 35.

Nie jest to, co prawda, „waga ciężka”, ale model ten raczej lepiej sprawdzi się na długich, spokojnych wybieganiach niż na mocnych akcentach. Amortyzacja w Cliftonie przeszła też pewną ewolucję. Nasi testerzy zauważyli, że pięta nieco stwardniała, ale przodostopie pozostało bez zmian. Lekkie modyfikacje można też zauważyć w cholewce, która w piątej edycji wykonana jest z meshu. Pozbyto się w niej dodatkowych warstw wzmacniających, przez co but sprawia wrażenie bardziej smukłego, ale nie wpływa to w ogóle negatywnie na stabilność tego modelu.

RW 11-12/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij