[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.3

Buty do biegania Reebok Floatride Run Fast [RECENZJA]

Reebok FloatRide Run Fast to najszybszy but, jaki można teraz kupić. Bo co z tego, że Vaporfly 4% od Nike nadal pracuje na nogach najlepszych maratończyków na świecie, skoro bardzo trudno znaleźć je aktualnie w jakimkolwiek sklepie? Między innymi właśnie za swoją szybkość Run Fast został wybrany przez redakcje Runner's World z całego świata na najlepszy biegowy but roku 2018.

Cena: 599 zł

Waga:

  • 196 g (model męski)

  • 159 g (model damski)

Reebok Floatride Run Fast nie obciąży Twojego konta tak bardzo, jak Nike Vaporfly 4% (opracowany do złamania magicznych 2 godzin w maratonie), a też ma w zanadrzu kilka atutów. Na dobry początek – pianka. W tym modelu Reebok użył pianki opartej o Pebax, podobnej do tej użytej przez Nike, która cechuje się znacznie mniejszą wagą niż standardowa EVA, której używa się w butach biegowych od dekad.

Pebax to nie tylko niska waga, ale też bardzo dobre właściwości amortyzacyjne i olbrzymia sprężystość. Nowa podeszwa Reeboka to bezpośrednia odpowiedź na technologię Boost, którą od 2013 roku stosuje Adidas. Od tamtego czasu każdy z producentów stara się opracować technologię, która będzie oddawać tyle energii, co Boost. Pebax jest bardziej giętki i odporny na uderzenia niż inne formy elastomerów i nie traci swoich właściwości, gdy zostanie „rozdmuchany” do konsystencji pianki.

Dla biegaczy to oznacza tylko jedno - znacznie szybszy but. Po raz pierwszy z tą technologią zetknęliśmy się w modelu Floatride Run – treningówce, która zgarnęła nagrodę za najlepszy debiut w 2017 roku za to, że zwykłe, spokojne wybiegania potrafiła zmienić w biegi o bardzo dużej dynamice. Już wtedy wiedzieliśmy, że Reebok jest na dobrej drodze do stworzenia wyjątkowego modelu i tak oto mamy teraz do czynienia z rewelacyjnym Floatride Run Fast.

REKLAMA

To lżejsza i cieńsza wersja modelu Floatride Run, po którą sięgamy, kiedy wybieramy się na start zawodów. Dzięki nowej piance nie zabraknie nam również komfortu podczas bardzo spokojnych wybiegań na twardych, asfaltowych nawierzchniach. Model ten w siedzibie RW był tak często zakładany przez naszych testerów, że praktycznie skończyły nam się bardzo szybko egzemplarze próbne, co nie zdarza się u nas często, zważywszy na to, że testujemy ogromne ilości różnych modeli.

Run Fast sprawdzały się świetnie na 25-kilometrowe wybiegania w tempie 6:30 min/km na lokalnej górce. But był na tyle szybki, że bez problemu można było przyspieszać na bardziej płaskich fragmentach trasy, ale idealnie spisywał się również na mocnych zbiegach, gdzie cały impet lądowania stopy na twardym asfalcie rozkładał się przyjemnie, pozostawiając bardzo wysoki komfort. Taki rodzaj uniwersalności to jeden z głównych powodów, dla których warto wybrać ten model.

Nasi testerzy bardzo chwalili oddychalność cholewki, która przy wykorzystaniu plecionego meshu – bez zbędnych wzmocnień, które mogłyby przeszkadzać niektórym – świetnie oplata i trzyma stopy. Cienka cholewka, delikatna wyściółka oraz wąski język nie tylko obniżają wagę buta na co dzień, ale po przemoczeniu podczas jesiennych treningów bardzo szybko schną, więc buty nie będą ważyć tonę.

RW 11-12/2018

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij