Ciepłe skarpety do biegania w zimie [PRZEGLĄD]

Biegacze to gatunek o skromnych oczekiwaniach. Jesteśmy chyba jedynymi ludźmi, którzy ucieszą się z prezentu w postaci skarpet. Oczywiście pod warunkiem, że będą to skarpety treningowe, a o tej porze roku najlepiej specjalne modele zimowe.

skarpety do biegania, sprzęt do biegania, skarpety biegowe, jakie skarpety na zimę fot. Jacek Heliasz
Ciepłe skarpety do biegania na zimę / fot. Jacek Heliasz

Pancerne

REKLAMA

Nessi T2 – 27,50 zł

Zanim polska firma Nessi zaczęła produkować kolorowe ciuchy dla biegaczy, wyspecjalizowała się w skarpetach dla sportowców. Ten zimowy model wyróżnia się gładkim materiałem odpornym na zaciągnięcia. Nieco grubszy materiał zastosowano pod stopą i w palcach. Plus za relację ceny do jakości.

Wełna merynosów

SmartWool PhD Outdoor – 99 zł

Zrobione głównie z wełny nowozelandzkich owiec rasy merynos – nie gryzą jak te zakopiańskie. Mają domieszkę elastanu i nylonu, żeby zachowywały kształt i elastyczność w czasie biegu i po praniu. Najcieplejsze i najmilsze dla stóp z prezentowanych. Grzeją nawet lekko wilgotne. O wiele dłużej utrzymują świeżość i nie nasiąkają przykrymi zapachami. Do wyboru model damski lub męski.

Pamiętaj! Skarpety z wełny merynosów najlepiej izolują od zimna, ale żeby nie sfilcowały się, należy prać je w temperaturze około 30 stopni C i w specjalnych płynach do odzieży sportowej z wełny, np. Toko Eco Wool Wash, Granger's Merino Wash czy NikWax Wool Wash.

Na zmienne warunki

CRAFT Keep Warm – 127 zł za 2 pary

23% domieszki wełny merynosów sprawia, że lepiej izolują od zimna i są miłe dla stóp. Świetne na zimowe, zmienne warunki treningowe. Mają pogrubienia na palcach i nieco mocniejszy ściągacz wokół stopy, zapobiegający zsuwaniu się skarpety podczas biegu.

Lekkie dogrzanie

ASICS Winter Running Sock – 69 zł

Mają nieco grubsze wstawki na pięcie i na palcach (amortyzująco-dogrzewające), ale generalnie nie są przesadnie ocieplone. Łuk stopy oplata elastyczna i miękka opaska, stabilizująca skarpetę w bucie. 21% domieszki wełny merynosów poprawia jej termoizolację i komfort.

Startowe na mróz

X-Socks Winter Run – 100 zł

W świecie skarpetkowym są tym, czym Mercedes wśród aut. 2% dodatku nitek srebra powoduje, że działają antybakteryjnie, a 10-proc. domieszka wełny merino lekko dogrzewa. Na zimowym treningu są niemal perfekcyjnie zestrojone ze stopą. W spodniej części grubszy materiał ma sieć mniejszych kanałów, które wspierają system wentylacji.

Kompresyjne na zimę

CEP Thermo Socks Progressive+ – 199 zł

Zimowa wersja kompresyjnych skarpet. Możesz założyć je na trening lub po nim jako regenerację, kiedy np. przyjdzie Ci odpoczywać w chłodnym pomieszczeniu. Rozmiar dobierasz do obwodu łydki. Do wyboru model damski lub męski.

Krótkie, ale ciepłe

JJW InMove Running Silver – 17 zł

Zrobione w całości z syntetycznych materiałów, ale za to z domieszką srebrnej nitki. Miłe dla stóp. Nie są tak mocno dopasowane, jak inne modele. Dobre dla osób często trenujących, bo za niewielką cenę można mieć parę na każdy dzień tygodnia.

Pod kolana

Adidas Clima ID Knee – 60 zł

Najcieńsze, ale najwyższe. Piętka i palce tych kolanówek ocieplone są nieco grubszym materiałem. Trzy bardziej elastyczne paski opinają nieco łuk stopy, zapobiegając zsuwaniu się w czasie biegu. Duży plus za fajną grafikę i kolory modelu damskiego.

RW 01-02/2017

Zobacz również:
Twoja ręce i ramiona też biorą udział w bieganiu - i wcale nie chodzi o unoszenie ich w geście zwycięstwa na mecie maratonu czy pozdrawianie mijanych na treningu biegaczy. Są ważne dla prawidłowej techniki biegu i zapewniają dodatkowy napęd, kiedy Twoje nogi zaczyna dopadać zmęczenie. Popracuj nad ich siłą, a będzie Ci łatwiej pokonywać kolejne kilometry. Zobacz, jaki trening przygotuje je do biegania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA