Koszulka
Podczas biegów przygodowo-przeszkodowych świetnie sprawdzają się koszulki kompresyjne stworzone do czołgania i wspinania się, np. Reebok Spartan Race Long Sleeve Compression.
Rękawiczki
Nie tylko nogi dostają w kość, ręce też. Rękawiczki poprawiają chwyt przy wdrapywaniu się na przeszkody. Błoto nie wpadnie, dzięki neoprenowemu rękawowi wokół nadgarstka jak np. w Reebok Spartan Race Gloves. Zawodnicy wyposażeni w nieco bardziej oldschoolowe rękawiczki taśmują niekiedy nadgarstki dla ochrony stawów i utrzymania rękawiczek na dłoniach.
Legginsy
Otarć nie unikniesz, ale legginsy wyraźnie je zmniejszają. Możesz albo postawić na porządny sprzęt, który posłuży Ci w kilku biegach (nasza modelka ma na sobie Under Armour Fly By Printed Legging), albo taki, który ma tylko jedno zadanie: wytrzymać jeden ekstremalny bieg. Zaletą tanich „jednorazówek” jest to, że jeśli się podrą, nie będzie wielkiego żalu. Zaletą tych droższych – jakość wykonania.
Buty
Buty do startów po asfalcie ślizgają się jak na lodzie w starciu z błotem. Wybierz choćby najtańszy model, ale z agresywnym bieżnikiem. Najlepiej z różnymi przeszkodami radzą sobie modele specjalnie zaprojektowane do tego typu tras. Są lekkie, mają bieżnik z wypustkami ułatwiającymi wspinanie, szybko odprowadzają wodę tak jak np. Reebok All Terrain Super 3.0 (na zdjęciu).
Więcej o biegach przygodowych przeczytasz tutaj: Rajdy przygodowe: wyzwanie dla najsilniejszych