[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Czy można samemu zrobić buty z kolcami? [LIST CZYTELNICZKI]

Biegałam zimą w Zakopanem oblodzoną Drogą pod Reglami. Walczyłam o życie, żeby nie upaść. Wtem zauważyłam, że jeden z biegaczy ma wkręcone kolce w buty biegowe. Czy takie cudo można zrobić samemu, czy polecacie jakieś gotowe modele?

Czy można samemu zrobić buty z kolcami? Czy można samemu zrobić buty z kolcami? (rys. Rodale)

W Polsce treningowe buty z kolcami należą do niszowych modeli. Najwięcej biegaczy używa ich w Skandynawii i rejonach alpejskich. Ciekawe modele w swojej ofercie ma firma Icebug, specjalizująca się w butach trailowych i zimowych.

ASICS wypuścił kiedyś serię modeli Arctic, które miały w zestawie wkręcane śruby. Można było je zdemontować, kiedy nie ma lodu. Domowymi sposobami także można zrobić buty z kolcami. Przerobienie trwa chwilę i kosztuje gorsze. Poświęć swoje stare i nieco wysłużone buty treningowe. Używaj hartowanych śrub stalowych z mocno zaznaczonymi, wystającymi główkami, które będą dobrze trzymać się podłoża.

REKLAMA

Te o łącznej długości jednego cm są w sam raz. Takie śruby będą się trzymać w podeszwie, jednocześnie nie przebijając jej na wylot. Wkręć 10-15 śrub bezpośrednio w wystające elementy podeszwy buta. Rozmieść je równomiernie. Jeśli wkładka buta jest wykonana z żelu lub innego specjalnego materiału, rozmieść śruby na brzegach podeszwy. Użyj śrubokrętu, bo wkrętarką możesz docisnąć zbyt mocno i przekręcić gwint w gumie.

Nie wkręcaj śrub za głęboko: przestań, gdy główka śruby dotknie gumowego pokrycia podeszwy. W takich butach biegaj tylko po śniegu, lodzie lub miękkim piasku. Na asfalcie i betonie śruby będą się ślizgać.  

RW 12/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij