[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Dlaczego nie wyczuwam różnicy po kupnie nowych butów? [LIST]

Po dwóch latach biegania w butach dla stopy neutralnej postanowiłem kupić nowy model w fachowym sklepie. Byłem oszołomiony, bo pan zaprosił mnie na kanapę, zrobił krótki wywiad (ile km biegam itp.), no i zbadał mi stopy na bieżni, nagrywając film. Po tym wszystkim stwierdził, że jestem pronatorem. Wybrałem najtańsze buty dla pronatorów (koszt: 400 zł). Biegam w nich do dzisiaj i… nie wyczuwam różnicy między tymi dla pronatorów, a poprzednim modelem (jedynie portfel uboższy). Co wy, eksperci, myślicie o tym całym zamieszaniu wokół pronacji i supinacji?

Dlaczego nie wyczuwam różnicy po kupnie nowych butów? [LIST] fot. shutterstock.com

Naszym zdaniem dobór butów do określonej budowy stopy i sposobu przetaczania jej nie jest mitem i wymysłem marketingowym. Odpowiednie ułożenie stopy w bucie, który koryguje Twoją przypadłość, działa, nawet jeśli od razu nie czujesz różnicy.

To nie są buty ortopedyczne, tylko sportowe, i nie spodziewaj się, że poczujesz drastycznie inne ułożenie stopy w bucie – nawet nie powinieneś. Oczywiście są modele o większej pronacji i mniejszej. Być może zakupiony model daje nieznaczne wsparcie dla pronatorów, którego możesz w pierwszej chwili nie wyczuwać, a korygują u Ciebie to, co powinny. Efekt, czyli brak bólu w kończynach, czuć natomiast po wielu pokonanych kilometrach, np. na maratonie – jeśli buty zostały dobrane poprawnie (a zakładamy, że tak właśnie jest).

REKLAMA

Czasem dobranie idealnego modelu buta do stopy to proces, a raczej poszukiwanie metodą prób i błędów. Kupowanie butów w sklepach dla biegaczy i kierowanie się naszymi zasadami daje szansę, że szybko znajdziesz idealny model dla siebie.

RW 08/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij