[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Floatride Run – te buty zasługują na wyróżnienia

Kosmiczne technologie zainspirowały Reeboka do wyprodukowania butów Floatride Run, wyróżnionych przez Runner’s World tytułem Najlepszy Debiut 2017.

Reebok Floatride Run

Wybór butów biegowych oznacza najczęściej konieczność pójścia na kompromis. Lekkie i sprężyste są lepsze, kiedy chcesz pobić swoją życiówkę, a cięższe i z większą amortyzacją lepiej sprawdzają się na długich wybieganiach. Reebok postanowił to zmienić. W modelu Floatride Run, nagrodzonym przez Runner’s World tytułem Debiutu Roku 2017, udało się połączyć cechy obu tych rodzajów butów, a to dzięki piance Floatride Foam.

Powstała ona dzięki temu, że NASA zamówiło u Reeboka superlekkie buty dla astronautów przygotowywanych do lotu w kapsule kosmicznej CST-100 Starliner. Wkrótce potem tę kosmiczną technologię zastosowano w butach Floatride Run. To było oczywiste, bo Floatride Foam jest aż o 50% lżejsza niż pianka EVA stosowana przez większość firm.

W badaniach laboratoryjnych porównano Floatride Run z butami z pianką EVA użytą w modelach charakteryzujących się najwyższymi wartości amortyzacji. Okazało się, że nowa technologia zapewnia znacznie lepsze oddawanie energii podczas odbicia oraz amortyzację. To wrażenie potwierdziło ponad 300 biegaczy, którzy w ramach testów przebiegli ponad 24 000 kilometrów.

Oczywiście sama pianka mogłaby nie wystarczyć, by buty zasłużyły na wyróżnienie. Floatride Run to ponadto najnowsze technologie tkania bezszwowej cholewki, która obejmuje stopę jak skarpetka. Wykonany w technologii 3D zapiętek zapewnia stopom stabilność, a plastikowa siatka obejmująca śródstopie utrzymuje je centralnie przez cały cykl przetaczania przy każdym kroku.

Reebok dodał do tego elastyczne sznurówki, które powodują mniejszy nacisk na górną część stopy. Sposób rozmieszczenia dziurek gwarantuje, że w czasie biegu sznurówki się nie poluzują ani nie rozwiążą.

Dan Hobson, wiceprezydent ds. innowacji w Reeboku, tak to wszystko podsumował: „Najlepsze są te sytuacje, gdy podczas biegu masz wrażenie, że lecisz, płyniesz w powietrzu. Chcieliśmy wymyślić buty mocno sprężynujące, takie, które dają takie właśnie wrażenia w czasie biegu. Chcieliśmy, by biegacze również mentalnie czuli się, jakby lecieli nad ziemią, by mogli się lepiej koncentrować na wysiłku albo, wręcz przeciwnie, odlecieć myślami od niego. Wyeliminowaliśmy szwy i wszystkie elementy, które mogły w czasie biegu w tym przeszkadzać. Floatride Run zostały zaprojektowane po to, by biegacze mogli zapomnieć o butach i cieszyć się biegiem”.

Po testach – i wyróżnieniu tych butów nagrodą Najlepszy Debiut – potwierdzamy, że Reebokowi udało się to w 100%. Jeśli wypróbujesz buty Floatride Run, na pewno zgodzisz się z tą opinią.

Zdobądź swoją parę tutaj.


Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij