[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Hoka One One Elevon: amortyzacja przede wszystkim

Amortyzacja buta zmniejsza obciążenia, którym poddawane są w biegu Twoje stawy i ułatwia wybicie przy następnym kroku. W zależności od tego, jakim biegaczem jesteś, możesz jej potrzebować więcej bądź mniej. Hoka One One Elevon to but kierowany zdecydowanie dla tych z nas, którzy lubią czuć pod stopą kilka centymetrów podeszwy.

Hoka One One Elevon Hoka One One Elevon (fot. Mitch Mandel).

Elevon to lekki, bardzo mocno amortyzowany, neutralny but dla biegaczy, którzy chcą biegać jak na poduszkach. Jego pluszowość podczas biegu zyskała kilku nowych, zagorzałych fanów wśród naszych testerów. „Daje niezłe wybicie, a problem bolącego kolana znikł! Chyba zostanę fanem Hoki” – powiedział jeden z nich.

Jedną z urzekających cech tego modelu jest jego dwuwarstwowa podeszwa. Pierwsza warstwa składa się lekkiej i miękkiej pianki tuż pod podeszwą stopy, która daje bardzo miłe poczucie komfortu. Druga to bardziej dynamiczna i responsywna pianka EVA. Cała podeszwa jest bardzo charakterystyczna dla marki Hoka i nie da się jej zaokrągleń pomylić z żadną inną.

REKLAMA

Testującym buty Czytelnikom Runner’s World bardzo odpowiadał zwiększony komfort w śródstopiu, co było szczególnie ważne podczas długich biegów. Gruba podeszwa sprawia, że but jest dość sztywny, ale zwrot energii jest mocno zauważalny i but nie sprawia wrażenia ciężkiego.

  • Typ: Uliczny

  • Waga: męskie 297 g | damskie 252 g

  • Drop: męskie 6,6 mm | damskie 5,4 mm

  • Cena: 599 PLN

O butach do biegania przeczytasz więcej tutaj:

RW 09-10/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij