Jak biegać z dzieckiem?

To, że masz małe dziecko, nie musi oznaczać rezygnacji z regularnego biegania. Po prostu zapakuj swoją pociechę do wózka i ruszaj na trening! Oto najlepsze na naszym rynku i sprawdzone przez RW modele dla biegających rodziców.

Croozer
Croozer Kid (fot. producent)

Schwinn Joyrider Jogger 2010

REKLAMA

Ma duże, 20-calowe koła z lekkiego stopu aluminium, przez co wygląda niczym dyliżans pocztowy przemierzający prerie Dzikiego Zachodu. Bardzo wygodnie go prowadzić, ponieważ tak duże koła świetnie pokonują nawet spore nierówności. Na rączce zamontowano hamulec w formie manetki rowerowej. Całość można złożyć w przeciągu kilku sekund.

Cena: 329.99 USD, www.schwinnbike.com

Dużą popularność w Polsce zdobył inny model Schwinn Free Runner LT o wadze 11 kg i podobnych parametrach, z tym że z przodu ma koło 16-calowe. Nowością jest możliwość słuchania muzyki dzięki wbudowanym głośnikom i złączu audio.

Cena: 1490 zł, www.3kola.pl

InStep Ultra Runner

Lekkie, 16-calowe, metalowe koła mogą ponieść w przestronnym siedzisku nawet 25-kilogramowego dzieciaka. Za komfort odpowiadają zintegrowane amortyzatory. Oprócz hamulca ma smycz asekuracyjną, która zwiększa bezpieczeństwo, kiedy rączka wózka wyślizgnie się z rąk. Ma nieco wyżej ustawiony środek ciężkości niż inne modele, ale i tak trudno go wywrócić. Co ciekawe, można go złożyć jedną ręką.

Cena: 1190 zł, www.3kola.pl  

{% mhinset nr=1 %}

Croozer Kid

Gdyby próbować określić go jednym słowem, na pewno będzie to przymiotnik "wszechstronny". Można go używać jako wózka do joggingu, spacerówki lub przyczepki rowerowej. Niski środek ciężkości i 20-calowe koła zapewniają bezpieczną jazdę. Dziecko przypina się pasami bezpieczeństwa mocowanymi w 5 punktach do ramy. Dodatkowo rączka wózka pełni rolę ramy zabezpieczającej przy wywrotce. Rączkę ustawiono na wysokości 107 cm. Za siedziskiem jest sporo miejsca na bagaże.

W zestawie znajdziesz dwuczęściowy zaczep do roweru, chorągiewkę sygnalizacyjną, koło do wózka i duże koło przednie do biegania. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów, takich jak specjalny śpiwór czy pokrowiec. Waga wózka: 13,9 kg. Wada: nie ma hamulca przy rączce.

Cena: 1449 zł, www.croozer.pl  

Chariot CX1

Fomuła 1 wśród wózków. Jeśli myślisz o startach z dzieckiem w maratonie, to zdecydowanie polecamy ten właśnie model. CX1 to najwyższy model sportowy w ofercie firmy Chariot z serii X-COUNTRY. Za komfort odpowiadają amortyzatory piórowe CAS i 20-calowe koła, a także obudowa wózka zamykana na system "quickclip", umożliwiająca ciche otwieranie i zamykanie jego wnętrza. Do tego można wozić dziecko o wadze nawet 34 kg, a rączkę wózka dostosować do wzrostu i indywidualnych preferencji. O bezpieczeństwo dbają hamulce bębnowe na tylnych kołach. Wózek mogą pchać rolkarze. Waga: 12,7 kg.

Cena: 3119 zł, www.dwaplusdwa.pl  

Jak kupic dobry wózek?

Wózek do biegania powinien mieć:

  • koła 16 cali lub większe
  • wielopunktowe pasy bezpieczeństwa
  • regulację wysokości uchwytu rączki
  • nisko umiejscowiony środek ciężkości
  • osłonę przed deszczem i wiatrem
  • hamulec ręczny lub nożny

Uwaga na podróby!

Nie każdy trójkołowy pojazd dla dzieci nadaje się do biegania. Niektóre firmy wykorzystują modę na tego typu sprzęt i robią nędzne podróby. Małe, plastikowe kółeczka, wysoko ustawiony kosz, słabe pasy bezpieczeństwa - to dyskwalifikuje taki model. Nawet jeśli sprzedawca będzie upierał się, że to model idealny do joggingu, nie daj się zwieść pozorom.

RW 03/2010

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA