Jak wybrać latarkę czołową do biegania?

Lubisz biegać wczesnym rankiem lub późną nocą. Ale czy wolisz miasto, przedmieścia czy wspaniałe plenery? Ulice, park, plaża czy góry? Dla treningu, zdrowa i dobrego samopoczucia, a może masz cel związany z wydajnością? Niezależnie od preferencji, upewnij się, że wybierasz najlepszą czołówkę do sposobu, w jaki lubisz biegać.

Jak wybrać latarkę czołową do biegania? Petzl/Lafouche
fot. Petzl/Lafouche

Nocne bieganie wymaga wydajnej latarki czołowej, zarówno do oświetlenia swojej drogi, jak również do tego, by być widocznym w niektórych sytuacjach. W zależność od tego, jak biegasz, twoje wymagania się zwiększają: siła światła, czas świecenia, technologia…

Jak wybrać latarkę czołową do biegania? Petzl/Bruno Lavi
fot. Petzl/Bruno Lavi

Petzl Swift RL

Latarka czołowa SWIFT RL ma 900 lumenów. Jest najmocniejszą z kompaktowych latarek czołowych Petzl. Dzięki technologii REACTIVE LIGHTING latarka analizuje ilość światła otoczenia i dostosowuje błyskawicznie i automatycznie kształt wiązki i jej moc do potrzeb użytkownika. Kształt opaski zapewnia znakomitą stabilność latarki na głowie podczas dynamicznych aktywności jak bieganie. Czołówka zapewnia czas świecenia do 40 godzin.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej SWIFT RL

Jak wybrać latarkę czołową do biegania? Petzl/Lafouche
fot. Petzl/Lafouche

Petlz NAO+

Z 750 lumenami światła NAO+ to wzór latarki czołowej do nocnych, dynamicznych aktywności jak biegi ultra. Inteligentna latarka z możliwością zaprogramowania. Dzięki technologii REACTIVE LIGHTING czołówka NAO+ automatycznie i błyskawicznie dostosowuje kształt wiązki światła i jej moc do potrzeb sportowca. Skuteczne zarządzanie energią akumulatora i zmniejszenie potrzebnych manipulacji przy czołówce do minimum sprawia, że biegacz może skoncentrować się na swoje trasie, a latarka wytrzyma przez całą noc, aż do świtu.

Dowiedz się więcej o latarce czołowej NAO+

Swift RL

Kompaktowa latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING

BINDI

Ultralekka latarka czołowa z akumulatorem

NAO+

Wielowiązkowa latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING

Sport: trail running

Sport: bieganie

Sport: ultra trail

Jasność: 900 lumenów

Jasność: 200 lumenów

Jasność: 750 lumenów

Ciężar: 100 g

Ciężar: 35 g

Ciężar: 185 g


Czy wiedziałeś...

Jak wydłużyć czas działania akumulatora podczas nocnego biegu?

  • Jasność i zużycie akumulatora są powiązane. Na przykład: ustawienie jasności na maksimum powoduje znaczące zużycie energii akumulatora, a ustawienie jasności na najmniejszy poziom wydłuża czas świecenia.

    • Gdy nie potrzebujesz mocnego światła (biegnąc po równej drodze, podchodząc po łatwej ścieżce), zalecamy ustawienie jasności latarki czołowej na minimum, by oszczędzać akumulator. Z kolei gdy potrzebujesz jak najwięcej światła, np. zbiegając czy w trudnym terenie, zalecamy ustawienie jasności na maksimum.

  • Technologia REACTIVE LIGHTING© automatycznie dostosowuje jasność latarki, tak aby zoptymalizować czas świecenia.

P

Zobacz również:
Przez 30 dni biegać przez co najmniej kwadrans każdego dnia - do takiego wyzwania zapraszamy wszystkich Czytelników Runner's World. Przyłącz się do akcji #RWBiegamCodziennie już dzisiaj i regularnie dawaj nam znać na naszym fanpage'u, jak Ci idzie!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ