MYRUN Technogym: Bieżnia XXI wieku [TEST]

Dobiega powoli końca era, w której możliwości bieżni mechanicznej kończyły się na dopasowaniu prędkości biegu, pomiaru przebytej odległości oraz wyświetlaniu godziny. MYRUN Technogym potrafi zmienić się w Twoje biegowe centrum dowodzenia – wystarczy Ci tylko tablet.

Technogym MyRun Producent
fot. producent

Jeszcze przed rozpoczęciem treningu zwróciła naszą uwagę minimalistycznym designem. Można ją postawić w dużym salonie i będzie po prostu cieszyć oko jako piękny przedmiot. Panel sterujący nie odstrasza nadmiarem świecących przycisków jak w innych klubowych bieżniach: ten jest estetyczny i oszczędny. Bez tableta dostępne są tylko podstawowe funkcje: prędkość, pochylenie i przebyty dystans.

Dopiero po jego zamocowaniu na specjalnej podstawce, jako pulpitu sterującego, zmienia się w biegowe centrum dowodzenia. Trzeba tylko na niego ściągnąć aplikację MyRun. Początkujący mogą obejrzeć krótki film instruktażowy, jak korzystać z przydatnych funkcji – bieżnia mierzy m.in. kadencję, czyli ilość kroków stawianych na minutę.

Zaintrygowała nas natomiast inna funkcja: Improve Your Run, która koryguje postawę i poprawia technikę. Sprytny mechanizm oblicza przemieszczenie i wychylenie ciała biegacza w osi pionowej. Na wyświetlaczu pojawia się informacja, czy aby nie pochylasz się za mocno do przodu lub odchylasz do tyłu.

Zaawansowanym spodoba się funkcja Maximise Your Training, czyli program interwałowy zwiększający prędkość i wydolność w najbardziej efektywny sposób. Do tego inne programy szykujące biegacza pod konkretne dystanse. Menu obsługuje się naprawdę intuicyjnie. Pas do bieżni pracuje cicho i nieźle tłumi tupanie.

Uwagi:

  • MyRun dopasowuje muzykę dzięki aplikacji Running Music. Jedyne, czego potrzebujesz, to wrzucenie ulubionej muzyki do tableta. Dobiera do rytmu biegu odpowiedni utwór. 
  • W tworzenie aplikacji MyRun zaangażował się m.in. uczestnik igrzysk olimpijskich z Aten 2004 Timothy Benjamin, który pojawia się na filmach instruktażowych.
  • Jakość biegu jak na profesjonalnej bieżni, a przy tym zapewnia jedną z największych powierzchni biegowych wśród bieżni domowych. Jednocześnie zajmuje niewiele miejsca.

Plusy:

plus Estetyczny wygląd i niewielkie rozmiary

plus Łatwa w obsłudze dla początkujących

plus Ciekawe programy treningowe i poprawiajace technikę biegu

Minusy:

minus Mała ilość funkcji bez korzystania z tableta

minus Płatne plany tworzone na indywidualne zamówienie

minus W zestawie nie ma tableta

Bieżnia MYRUN Technogym - prezentacja wideo

Cena: 11 990 zł, technogympolska.pl

RW 11/2015

REKLAMA
}