MetaSpeed Sky i MetaSpeed Edge: nowości ASICS do rekordowo szybkiego biegania

ASICS odsłonił swoje kluczowe karty w tym sezonie, przedstawiając nowe modele butów do biegania podczas wirtualnej premiery, która odbyła się w siedzibie firmy w japońskim Kobe. Wysokowydajne modele MetaSpeed Sky i MetaSpeed Edge są przeznaczone dla szybkich biegaczy, którzy chcą wejść ze swoimi wynikami na jeszcze wyższy poziom.

MetaSpeed Sky i MetaSpeed Edge: nowości ASICS do rekordowo szybkiego biegania ASICS
fot. materiały prasowe

Projektując nowe modele MetaSpeed Sky i MetaSpeed Edge, zespół naukowców ASICS postawił na potrzeby sportowców, którzy charakteryzują się odmiennym stylem biegania, w myśl zasady, że to but ma dostosować się do ich indywidualnych preferencji, wspierając osiąganie jak najlepszych wyników.

Designerzy marki opierali się na spostrzeżeniu, że dotychczasowy rodzaj obuwia faworyzuje tych biegaczy, którzy zwiększają swoją prędkość, wydłużając długość kroku. Przeprowadzone badania wykazały mniejsze wsparcie dla zawodników preferujących drugi wiodący styl, rozpędzających się nie tylko poprzez wydłużenie kroku, ale również zwiększenie ich liczby na minutę, czyli wyższą kadencję biegu.

Lepsze wyniki są możliwe w butach zoptymalizowanych pod kątem indywidualnego stylu biegania. Wprowadzenie na rynek nowych modeli z serii MetaSpeed oznacza, że sportowcy nie będą już musieli dostosowywać swojego stylu biegania do butów. Naukowcy ASICS zbadali, że nowe technologie pozwalają zmniejszyć liczbę kroków potrzebnych do pokonania maratonu o 1,2%. Nowe modele poprawiają wydajność biegaczy z tej grupy, która stawia na większą intensywność, ale z powodzeniem mogą być również wykorzystywane przez osoby preferujące bardziej zrównoważony bieg. 

MetaSpeed Sky i MetaSpeed Edge: nowości ASICS do rekordowo szybkiego biegania ASICS
fot. materiały prasowe

Nowe buty ASICS zostały przetestowane przez czołowych, zawodowych sportowców. Sarah Hall miała na nogach wczesny prototyp podczas ubiegłorocznego maratonu w Londynie, ustanawiając rekord życiowy 2:22:01, lepszy o jej dotychczasowego najlepszego osiągnięcia o 15 sekund. Na początku bieżącego roku długodystansowcy Julien Wanders i Sondre Nordstad Moen oraz triathlonista Mario Mola dołączyli do grona ambasadorów ASICS i ogłosili, że będą startować w modelu MetaSpeed Sky.

MetaSpeed Sky

Ten model umożliwia biegaczom osiąganie większej szybkości przy znacznie wydłużonym kroku. Energetyczna pianka FF Blast TurboTM w podeszwie środkowej w połączeniu z napędową płytką z włókna węglowego pozwalają oszczędzać energię, jednocześnie utrzymując wysokie tempo na końcowych odcinkach dystansu. Buty będą dostępne w sprzedaży od 31 marca na stronie ASICS.com oraz w Sklepie Biegacza.

MetaSpeed Edge

Ten model umożliwia szybszy bieg przy wydłużonym kroku, gwarantując przy tym większą stabilizację. Zbudowany został przy zastosowaniu innej geometrii podeszwy środkowej, ale przy użyciu tych samych komponentów, co model MetaSpeed Sky. Pozwala biegaczom wydłużyć krok i zaoszczędzić więcej energii, jednocześnie kontrolując tempo. Buty będą dostępne w sprzedaży od 4 czerwca.

MetaSpeed Sky i MetaSpeed Edge: nowości ASICS do rekordowo szybkiego biegania ASICS
fot. materiały prasowe

"Od początku istnienia naszej firmy kierujemy się prostą zasadą „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. U podstaw naszej filozofii leży holistyczne podejście do człowieka-sportowca, który dzięki naszym produktom może osiągnąć idealną równowagę w zakresie szczytowych wyników i poczucia ochrony - powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS. - Pandemia sprawiła, że jeszcze mocniej inwestujemy w wyczynowy sport. Wiele imprez przechodzi zawirowania, igrzyska olimpijskie w naszej ojczyźnie zostały przełożone, ale to w żaden sposób nie zwalnia nas z obowiązku wspierania najlepszych zawodników na świecie. Chcemy pomóc wycisnąć z ich potencjału jak najwięcej, a wirtualna premiera stawia nas w odpowiedzialnej roli pioniera innowacji w branży biegowej".

"Obuwie dla maratończyka ma fundamentalne znaczenie, a te buty są niesamowite. Podczas testów zauważyłem, że te same odcinki biegam szybciej, a moje tętno pozostaje na tym samym poziomie. Te buty sprawią, że moja pewność siebie na linii startu będzie jeszcze większa. Cieszę się, że już niedługo będę mógł sprawdzić je w rywalizacji" – dodaje Arkadiusz Gardzielewski, maratończyk i członek kadry narodowej.

Nowe modele w ofercie biegowej ASICS zostały zaprezentowane podczas wirtualnej premiery w japońskim Kobe. Marka zabrała uczestników w interaktywną podróż w wirtualnej rzeczywistości, przybliżając swoją historię, a także plany na najbliższą przyszłość. Kulminacją tego doświadczenia było ujawnienie innowacyjnych butów MetaSpeed, które mają na nowo zdefiniować wyczynowe bieganie.

MS

REKLAMA
}