[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
2.0

Pod specjalnym nadzorem

Dajemy Ci do ręki niezwykłe narzędzie - bazę butów. Trafiają do niej wszystkie modele przetestowane w laboratorium Runner's World. Zobacz, jakie przechodzą katusze, żebyś potem mógł wybrać te, które najlepiej pasują do Twojej stopy i stylu biegania.

Fot. RW

Od ponad 40 lat, od 1967 r., RW podjął się dostarczania swoim czytelnikom jak najbardziej obiektywnych opinii o butach do biegania. To podstawa naszego rynsztunku. Ten ambitny program badań łączy subiektywne opinie biegaczy testerów z obiektywnych wynikami testów mechanicznych w Laboratorium RW. Badania prowadzone są w amerykańskim mieście Portland. Tutaj buty poddawane są morderczym, mechanicznym próbom nacisku i zginania. Badaniami, od 23 lat, kieruje dr biomechaniki Martyn Shorten.

Nagłe wstrząsy

REKLAMA

Firmy produkujące buty prześcigają się w wymyślaniu systemów amortyzacji i produkcji pianek, które łagodzą wstrząs, gdy stopa ląduje na twardym, asfaltowym podłożu. Jednocześnie starają się zapewnić naturalny ruch stopy.

Lab RW wykorzystuje specjalną maszynę, która wali niczym młot pneumatyczny w piętę z naciskiem 8 kg. Odpowiada to maksymalnym obciążeniom, jakim poddawany jest but w czasie treningu czy zawodów.

W Lab RW przeliczane są obciążenia, którym poddawany jest but, w stosunku do masy ciała. Lżejsi biegacze nie potrzebują tak solidnych systemów amortyzacji (wystarczy amortyzacja pod piętą i w śródstopiu) jak biegacze, którzy ważą ponad 80 kg. Tutaj wskazana jest także amortyzacja w podbiciu stopy.  

Giętkość

Elastyczność buta jest doskonałym miernikiem tego, jak stopa będzie poruszać się w trakcie przejścia z pięty poprzez śródstopie na palce. Specjalne urządzenie w LAB RW nagina podeszwę niczym strzałę pod kątem 45 stopni.

Podczas serii 60 wygięć (w czasie 20 sekund) widać, czy but jest twardy, czy giętki. Dzięki temu urządzeniu widać zachowanie buta w fazie tzw. przejścia - czy przetaczanie odbywa się zgodnie z naturalnym ruchem stopy, czy też pojawia się pusta faza odbicia, np. w przedniej części buta.

Badane są również profile krzywizny. Ciężsi biegacze potrzebują większej stabilności i systemów kontroli. Im cięższy biegacz, tym bardziej zaawansowany technologicznie but jest mu potrzebny.  

Znajdź buty dla siebie

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij