[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Pokemon GO, czyli nowa motywacja do biegania

Nie ma już chyba osoby w Polsce, która nie słyszałaby o nowej mobilnej grze z Pokemonami w roli głównej. Celem jest złapać jak najwięcej małych stworków. I ta pogoń okazuje się świetną motywacją do rozpoczęcia aktywnego trybu życia. Sprawdź, jak bieganie pomaga w grze.

Pokemon GO, bieganie Pokemon GO, jak szybko łapać pokemony Rusz się z grą Pokemon GO / fot. Matthew Corley / Shutterstock.com

Najpopularniejsza gra w historii USA 16 lipca oficjalnie zadebiutowała w polskich wersjach sklepów Google Play oraz Apple App Store. Wkrótce zostanie udostępniona w kolejnych krajach i prawdopodobnie będzie można mówić, że Pokemon GO to najpopularniejsza gra świata.

Co gra mobilna może mieć wspólnego z bieganiem? Jak się okazuje - bardzo dużo. Głównym celem zabawy jest załapanie jak największej liczby stworków doskonale znanych z japońskiej serii anime, którą można było śledzić na przełomie XX i XXI wieku.

REKLAMA

Grę wyjątkową czyni fakt, że nie rozgrywa się ona tylko i wyłącznie na ekranie urządzenia mobilnego, ale oprócz tego wymaga od graczy ruszenia się z domu. Za Pokemonami trzeba się nachodzić lub nabiegać, spotkać je można bowiem w ich naturalnym środowisku np. trawiaste w trawie, a wodne nad wodą. W efekcie rzesze ludzi wyruszają w wędrówki za małymi potworkami. 

A to nie jedyny powód do ruszenia się. Ciekawym elementem gry jest “hodowla” Pokemonów. Jest to związane ze zdobyciem specjalnego jajka z Pokemonem, które trzeba włożyć do inkubatora, a następnie pokonać dystans wskazany w grze. Oznacza to przejście kilku kilometrów: 2, 5, a nawet 10.

Biegacz i gracz Pokemon GO jest w uprzywilejowanej pozycji. Zabiera aplikację na trening biegowy, tym samym szybciej pokonuje wymagane kilometry, stworek szybciej się wykluwa, a biegacz awansuje w rankingu punktowym. Oczywiście pomysłodawcy gry wzięli pod uwagę, że ktoś może próbować oszukiwać. Dlatego aplikacja ma funkcję liczenia kroków i w ten sposób sprawdza, czy rzeczywiście gracz się porusza. Nie ma rady, trzeba oderwać się od siedzenia. 

Taka zabawa i dawka ruchu wciągnęła już miliony na świecie. Na Twitterze pod hashtagiem #gottahatchemall możesz obserwować ludzi chwalących się aktywnością podczas łapania Pokemonów. 

Pokemon GO to fenomen na skalę światową. Niektórzy eksperci mówią o grze jak o największej rewolucji naszych czasów. Niewątpliwie gra ma ogromny potencjał także w promowaniu zdrowego stylu życia. W internecie już zaroiło się od historii ludzi, opowiadających, że dzięki grze pokonują tygodniowo kilkadziesiąt kilometrów, a niektórzy zdążyli już nawet schudnąć.

Być może jest to w obecnych czasach najskuteczniejszy sposób na odciągnięcie społeczeństwa od ekranów komputerów i zmobilizowanie do wyjścia na zewnątrz. W końcu każdy powód jest dobry, aby się poruszać.

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij