Pokemon GO, czyli nowa motywacja do biegania

Nie ma już chyba osoby w Polsce, która nie słyszałaby o nowej mobilnej grze z Pokemonami w roli głównej. Celem jest złapać jak najwięcej małych stworków. I ta pogoń okazuje się świetną motywacją do rozpoczęcia aktywnego trybu życia. Sprawdź, jak bieganie pomaga w grze.

Pokemon GO, bieganie Pokemon GO, jak szybko łapać pokemony shutterstock.com
Rusz się z grą Pokemon GO / fot. Matthew Corley / Shutterstock.com

Najpopularniejsza gra w historii USA 16 lipca oficjalnie zadebiutowała w polskich wersjach sklepów Google Play oraz Apple App Store. Wkrótce zostanie udostępniona w kolejnych krajach i prawdopodobnie będzie można mówić, że Pokemon GO to najpopularniejsza gra świata.

REKLAMA

Co gra mobilna może mieć wspólnego z bieganiem? Jak się okazuje - bardzo dużo. Głównym celem zabawy jest załapanie jak największej liczby stworków doskonale znanych z japońskiej serii anime, którą można było śledzić na przełomie XX i XXI wieku.

Grę wyjątkową czyni fakt, że nie rozgrywa się ona tylko i wyłącznie na ekranie urządzenia mobilnego, ale oprócz tego wymaga od graczy ruszenia się z domu. Za Pokemonami trzeba się nachodzić lub nabiegać, spotkać je można bowiem w ich naturalnym środowisku np. trawiaste w trawie, a wodne nad wodą. W efekcie rzesze ludzi wyruszają w wędrówki za małymi potworkami. 

A to nie jedyny powód do ruszenia się. Ciekawym elementem gry jest “hodowla” Pokemonów. Jest to związane ze zdobyciem specjalnego jajka z Pokemonem, które trzeba włożyć do inkubatora, a następnie pokonać dystans wskazany w grze. Oznacza to przejście kilku kilometrów: 2, 5, a nawet 10.

Biegacz i gracz Pokemon GO jest w uprzywilejowanej pozycji. Zabiera aplikację na trening biegowy, tym samym szybciej pokonuje wymagane kilometry, stworek szybciej się wykluwa, a biegacz awansuje w rankingu punktowym. Oczywiście pomysłodawcy gry wzięli pod uwagę, że ktoś może próbować oszukiwać. Dlatego aplikacja ma funkcję liczenia kroków i w ten sposób sprawdza, czy rzeczywiście gracz się porusza. Nie ma rady, trzeba oderwać się od siedzenia. 

Taka zabawa i dawka ruchu wciągnęła już miliony na świecie. Na Twitterze pod hashtagiem #gottahatchemall możesz obserwować ludzi chwalących się aktywnością podczas łapania Pokemonów. 

Pokemon GO to fenomen na skalę światową. Niektórzy eksperci mówią o grze jak o największej rewolucji naszych czasów. Niewątpliwie gra ma ogromny potencjał także w promowaniu zdrowego stylu życia. W internecie już zaroiło się od historii ludzi, opowiadających, że dzięki grze pokonują tygodniowo kilkadziesiąt kilometrów, a niektórzy zdążyli już nawet schudnąć.

Być może jest to w obecnych czasach najskuteczniejszy sposób na odciągnięcie społeczeństwa od ekranów komputerów i zmobilizowanie do wyjścia na zewnątrz. W końcu każdy powód jest dobry, aby się poruszać.

RW

Zobacz również:
Spokojne kilometry, które stanowią ogromną większość Twojego kilometrażu podczas treningów, to fundament planów treningowych biegaczy długodystansowych. Pytanie jednak brzmi: czy przypadkiem nie pokonujesz ich za szybko albo za wolno? Sprawdź, jakie tempo na długie, swobodne wybiegania będzie odpowiednie dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje cele, doświadczenie oraz pozostałe obciążenia treningowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA