REKLAMA

Reebok Forever Floatride Energy: więcej energii, nowe kolory

Amortyzacja. Zwrot energii. Dynamika i szybkość. To słowa, które definiują buty do biegania, jakich obecnie najbardziej poszukują biegacze. Plus atrakcyjny design i wiele opcji kolorystycznych, bo buty, oczywiście, muszą się również po prostu podobać. Jeśli szukacie modelu, który spełnia te warunki, Reebok Forever Floatride Energy powinny znaleźć się na waszym celowniku.

Reebok Forever Floatride Energy: więcej energii, nowe kolory Reebok

W historii butów do biegania można z łatwością wyróżnić kilka etapów. Początki były trudne – zanim długie dystanse zyskały popularność, biegacze nie mieli właściwie żadnego wyboru, więc trenowali i startowali w uniwersalnych butach sportowych: trampkach, tenisówkach itp., które w żaden sposób nie chroniły i nie wspierały nóg podczas pokonywania kilometrów.

Później, gdy biegać zaczęły tłumy, przyszła moda na solidne, masywne buty z grubą podeszwą, które miały za zadanie chronić stopy biegaczy ze wszystkich stron, ale wkrótce okazało się, że przynosi to wręcz przeciwne efekty - badania wykazały, że nadmierne zabezpieczenia sprzyjają łapaniu kontuzji, zamiast im zapobiegać.

Wówczas nastąpił odwrót ku minimalizmowi – trendowi opartemu na założeniu, że człowiek przez tysiąclecia biegał boso, więc i dziś nie potrzebuje butów, które będą nadmiernie zabezpieczać i wspierać biegaczy. Ale te pozbawione wszelkich systemów amortyzujących, przypominające wręcz cienkie rękawiczki buty nie zrobiły furory i szybko odeszły w zapomnienie.

Ich miejsce zajęły buty, które dzisiaj pozwalają biegać komfortowo, ale i szybko, bezpiecznie, ale też odważnie. Buty, które jednocześnie zapewniają amortyzację, ale i osiąganie dobrych wyników, niesamowicie lekkie, a zarazem zapewniające poczucie wsparcia. Wykorzystujące w pełni najnowsze osiągnięcia technologii i czerpiące z przebogatych doświadczeń i wiedzy, gromadzonej przez dziesięciolecia. Takie jak Reebok Forever Floatride Energy, dzięki którym codzienne bieganie jest fantastyczne przyjemne, a starty w zawodach są okazją do systematycznego bicia osobistych rekordów.

REKLAMA

Reebok Forever Floatride Energy: więcej energii, nowe kolory

Model Forever Floatride Energy, najnowsza odsłona serii Floatride, wyróżnionej między innymi nagrodą dla najlepszych butów roku 2018 w testach Runner's World, to kompozycja rozwiązań, które precyzyjnie odpowiadają potrzebom biegaczy. Co więcej, dostępna w cenie poniżej 100 dolarów, co sprawia, że nie trzeba głęboko sięgać do portfela, że stać się ich zadowolonym właścicielem.

Zacznijmy od najbardziej zewnętrznej warstwy. Cholewka, w której zastosowano delikatny, ale mocny mesh oraz tradycyjny system sznurowania, oferuje doskonałe dopasowanie do stóp, pewnie trzymajac je nawet podczas gwałtownych manewrów i na niezbyt stabilnej nawierzchni. Przewiewna siateczka, z której ją wykonano, pozwala uniknąć przegrzewania się stóp, bo zapewnia znakomitą wentylację, można więc nie martwić się przepoconymi skarpetkami, które na długich trasach mogą powodować otarcia albo pęcherze.

Zejdźmy niżej. Podeszwa, czyli najważniejsza część biegowego buta, w Reebok Forever Floatride Energy robi świetne wrażenie - jej warstwa środkowa, zrobiona z innowacyjnej pianki Floatride Energy, czyli termoplastycznego elastomeru, jest lekka, ale sprężysta, aby dać biegaczom amortyzację niezbędną do pokonywania wielu kilometrów, na przykład podczas długich wybiegań po twardych nawierzchniach. Co więcej, pianka pochłania energię zderzenia buta z podłożem i wspomaga wybicie, ułatwiając szybkie i dynamiczne bieganie. Niewielki drop - zaledwie 10 milimetrów - wspomaga również naturalność kroku biegowego, pomagając uniknąć kontuzji, zwłaszcza podczas regularnego biegania na twardych nawierzchniach.

Reebok Forever Floatride Energy: więcej energii, nowe kolory

Czas na warstwę bezpośrednio stykającą się z nawierzchnią. Aby zapewnić wysoką przyczepność i odporność na ścieranie, Reebok użył tutaj gumę węglową, która gwarantuje pewność każdego kroku, wspierając naturalne przetaczanie stopy, a do tego nie boi się nawet wyjątkowo szorstkiego podłoża. Nieźle radzi sobie także po deszczu, gdy naturalne trasy stają się nieco błotniste, a przez to także bardziej śliskie.

Na koniec wróćmy jeszcze na chwilę do cholewki - aby dać biegaczom większą swobodę wyboru, do gamy podstawowych kolorów, w których dostępny jest model Forever Floatride Energy, Reebok dorzucił właśnie dwa nowe: pastelowo pomarańczowy (model dla kobiet) i intensywnie błękitny (dla mężczyzn).

Bez zmian pozostała natomiast cena - Reebok Forever Floatride Energy wciąż zaliczają się do kategorii butów do biegania dostępnych za mniej niż 100 dolarów, zdecydowanie mniej niż oferujące podobne rozwiązania technologiczne modele innych producentów.

"Reebok Forever Floatride Energy to początek nowej generacji butów do biegania dla sportowców na całym świecie - mówi Scott Daley, generalny menedżer działu Running w Reeboku. - Ten model to kolejny krok w ewolucji butów do biegania Reebok, które cechuje zwrot energii i dostępna cena, dzięki czemu społeczność biegaczy może z kolejnymi treningami doświadczać amortyzacji z doładowaniem".

Buty Reebok Forever Floatride Energy dostępne są w oficjalnym sklepie internetowym Reebok w cenie 379 zł: reebok.pl/energy-floatride

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA