Rekordowe adidas adizero adios Pro debiutują w wersji Sunrise Bliss

Innowacyjne buty adidas adizero adios Pro doczekały się kolejnej kolorystycznej metamorfozy. Model, który od kilku miesięcy konsekwentnie pracuje na miano najszybszych butów biegowych na świecie, w nowym zestawie kolorów Sunrise Bliss już 1 grudnia trafi do sprzedaży, a 5 dni później zadebiutuje w zawodach na nogach elitarnych biegaczy podczas Valencia Marathon.

Rekordowe adidas adizero adios Pro debiutują w wersji Sunrise Bliss adidas
fot. adidas

Ten niezwykły sezon zapamiętamy na bardzo długo – ciągnące się w nieskończoność lockdowny i liczne pandemiczne obostrzenia spowodowały, że organizatorzy biegów na całym świecie zmuszeni byli masowo odwoływać swoje imprezy, a wielu biegaczy borykało się z niemałymi problemami, nie tylko ze słabnącą motywacją, starając się utrzymać formę i realizować swoje plany treningowe.

Ale jest też ktoś, kto ostatnie miesiące może zaliczyć do naprawdę udanych. Marka adidas w czerwcu zaprezentowała swoje najszybsze w historii buty do biegania adidas adizero adios Pro – najbardziej zaawansowany technologicznie model z rodziny adizero, której dziedzictwo zbudowane zostało na wielu rekordowych występach, m.in. legendarnym już starcie Haile Gebrselassie w berlińskim maratonie w 2008 roku, gdzie jako pierwszy człowiek na świecie pokonał ten dystans poniżej 2 godzin i 4 minut.

Nie minęło wiele czasu, a o adidas adizero adios Pro znów zrobiło się głośno, kiedy Kenijka Peres Jepchirchir na półmaratonie w Pradze ustanowiła w nich nowy rekord świata w biegu kobiet (1:05:34), poprawiając poprzedni najlepszy wynik na światowych listach aż o 37 sekund! Podczas wrześniowego Prague 21.1 km Ready for the Restart swoją oficjalną premierę podczas zawodów miała druga wersja tego modelu, w nowej, energetycznej kolorystyce Dream Mile – połączeniu charakterystycznych dla tej firmy odcieni różowego, pomarańczowego i błękitnego.

Rekordowe adidas adizero adios Pro debiutują w wersji Sunrise Bliss adidas
fot. adidas

I kiedy przez portale sportowe i media społecznościowe zaczęła się przelewać pierwsza fala dyskusji, czy oto pojawił się nowy lider w wyścigu do miana najszybszych butów na świecie, półtora miesiąca później Peres Jepchirchir urwała kolejne 18 sekund z własnego rekordu świata, a biegnąca w tych samych butach reprezentantka Niemiec Melet Kejeta pobiła rekord Europy podczas mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni. Do tego w czasie Moscow Marathon adizero adios Pro stanęły na każdym stopniu podium biegu na 10 km - pierwsze miejsce zajął Vladimir Nikitin, a za nim byli Rinas Akhmadeev i Konstantin Plokhotnikov. Te sukcesy to nic innego, jak kolejne mocne argumenty w ręku tych wszystkich, którzy twierdzą, że adidas adizero adios Pro będzie w najbliższym czasie najlepszym wyborem dla biegaczy goniących za nowymi rekordowymi wynikami.

W czym tkwi tajemnica sukcesu adidas adizero adios Pro? Niewątpliwie największą innowacją są wykorzystane w tym modelu po raz pierwszy EnergyRods w przedniej części podeszwy. Bazując na analizie anatomii stóp sportowców oraz biomechanice ich ruchu podczas biegu, projektanci adidas konstruowali prototyp po prototypie, aby stworzyć strukturę, która odzwierciedlałaby budowę i pracę kości śródstopia elitarnych biegaczy. Tak powstało pięć sprężystych, karbonowych prętów ułożonych w podeszwie wzdłuż stopy biegaczy, które optymalizują wykorzystanie energii i zapewniają lepszą dynamikę biegu, pozwalając noszącym je zawodnikom dłużej utrzymać prędkość.

Ogromnym atutem adidas adizero adios Pro jest również amortyzacja. EnergyRods umieszczono między dwiema warstwami podeszwy wewnętrznej z pianki LightstrikePro – ten sprawdzony już element konstrukcji butów adidas oznacza wyjątkowo przyjazną dla biegaczy amortyzację, która dodatkowo pomaga w utrzymaniu tempa. W połączeniu z podeszwą zewnętrzną z lekkiej gumy stanowi to wsparcie dla stóp, którego wpływu na wyniki nie sposób bagatelizować.

Rekordowe adidas adizero adios Pro debiutują w wersji Sunrise Bliss adidas
fot. adidas

Warto również zwrócić uwagę na cholewkę o specjalnej konstrukcji, wykonaną z mocnej, ale lekkiej i elastycznej siateczki Celermesh, która delikatnie opina stopę i zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza, zapewniając stabilność i pewność każdego kroku na biegowej trasie.

Nowością, którą dla modelu adizero adios Pro przygotował na jesień producent, jest kolejna kolorystyczna transformacja – od grudnia najszybsze buty adidas są dostępne również w wersji Sunrise Bliss, nawiązującej do biegowego dziedzictwa marki, w tym do wspomnianego wcześniej rekordowego występu Haile Gebrselassie w Berlinie w 2008 roku w kultowych już butach adizero adios 1 Neftenga. Sunrise Bliss to swoisty nostalgiczny hołd dla sportowców związanych z marką adidas i towarzyszących ich wspaniałym sukcesom emocji, bowiem jaskrawożółty kolor Solar Yellow to jedna z najbardziej charakterystycznych odcieni znanych z butów i sprzętu adidas.

Model adidas adizero adios Pro w kolorystyce Sunrise Bliss będzie dostępny od 1 grudnia na stronie adidas.pl/adizero, w aplikacji adidas oraz w Sklepie Biegacza. Natomiast oficjalny debiut w zawodach czeka go już 6 grudnia w trakcie Valencia Marathon. Podczas tej imprezy pobiegną w nich m.in. rekordzistka świata w półmaratonie Peres Jepchirchir, wicemistrz świata w półmaratonie Kibiwott Kandie oraz brązowy medalista mistrzostw świata w maratonie Amos Kipruto.

AA

Zobacz również:
Regeneracja to nie leniuchowanie, tylko najlepszy sposób na lepsze trenowanie, mniej kontuzji, więcej rekordów i więcej przyjemności z biegania. Sprawdzamy, które metody są najskuteczniejsze, a które są przereklamowane. Czy streczing i rolowanie się są nam potrzebne? Co i kiedy jeść, żeby odzyskać siły? Dla kogo kąpiele lodowe są OK? Co ze spaniem? Poznaj wyniki najnowszych badań i odpowiedzi na te pytania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ