Sandały Monk Monte Silentii Plus: obuwie do zadań specjalnych

Indianie Tarahumara nazywają siebie „rarámuri”, czyli „biegający ludzie”. W sandały Monk Monte Silentii Plus poczujesz się jakbyś był jednym z nich. Choć tego typu obuwie w Polsce nadal pozostaje nieco ekstrawaganckim wyborem, szczególnie latem warto dać im szansę.

Sandały Monk Monte Silentii Plus: obuwie do zadań specjalnych producent
fot. producent

Jeśli trapią Cię kontuzje, lubisz czuć wiatr nie tylko we włosach, ale i na stopach, spróbuj sandałów biegowych. Monk Sandals stworzył biegacz z Sobótki Aleksander Łężniak. Zainspirował się biegającymi Indianami Tarahumara, a przy tym chciał pozbyć się nawracających kontuzji. Model Monte Silentii Plus to efekt kilku lat udoskonaleń, połączenie minimalizmu i komfortu. Stopa spoczywa na przyjemnej dla skóry skórzanej wyściółce, a agresywny bieżnik nieźle trzyma się podłoża.

Monte Silentii Plus

  • Waga: 260 g (rozm. 43).
  • Cena: 175 zł, monksandals.pl

Charakterystyka:

  • Trzymanie. Dzięki 8-mm podeszwie Vibram oraz wyściółce biegacz czuje się komfortowo na nierównej nawierzchni. Podeszwę cechuje dobra przyczepność do podłoża i odporność na ścieranie.  
  • Skóra pod stopą. Wyściółka ze skóry absorbuje pot ze stóp. Dzięki temu sandały są bardziej odporne na ślizganie niż modele bez wyściółki. Są sztywniejsze i nie podwijają się przy biegu po trawie.  
  • Ręczna robota. Każdy model szyty jest ręcznie po przesłaniu mustra stopy. Udoskonalono i dodano gumkę między palcami.   

RW 07/2017   

REKLAMA
}