[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Skakanka: Twoja podręczna siłownia

Skakanka to prawdziwy kiler kalorii. Trzeba biec w tempie szybszym niż 5:00 min/km, żeby osiągnąć lepsze spalanie na trasie, niż skacząc – dowodzą naukowcy. Oprócz tego atrybut Rocky'ego przynosi cały pakiet innych korzyści.

Skakanka: Twoja podręczna siłownia fot. Getty Images

Wzmacniasz m.in. serce, mięśnie nóg i korpusu, poprawiasz koordynację, zwinność, refleks i poczucie równowagi, a do tego zabezpieczasz się przed kontuzjami – zwłaszcza w okolicy stóp i stawu skokowego. Wszystko za sprawą kawałka sznurka. Podobnie jak buty, zawsze możesz ją spakować ze sobą do torby, gdziekolwiek się wybierasz. To taki zestaw pierwszej pomocy w utrzymaniu formy.

1. Zacznij powoli

REKLAMA

Na początku wyrzuć z głowy obraz skaczącego Rocky'ego, zwłaszcza jeśli od skakania masz długą przerwę. Pierwszy cel: 30 sekund skakania bez skuchy. Dodaj od 3 do 8 takich serii jako część rozgrzewki lub kolejną pozycję do zestawu ćwiczeń wzmacniających.

2. Wskocz poziom wyżej

Zrób ćwiczenie: 30 sekund skacząc obunóż, 30 sekund skacząc obunóż na boki, 30 sekund trzymając w górze jedno kolano jak przy skipie A. Odpocznij 30 sekund (lub dłużej, jeśli potrzebujesz) i spróbuj powtórzyć 3-4 razy. Jeżeli 30 sekund okaże się za dużo, skróć ten czas do 10-20 s.

3. Pokombinuj

Gdy skakanka wejdzie Ci już w krew, podnoś poziom, zmieniając ustawienie nóg, np. skacząc na przemian na jednej nodze, krzyżując nogi, przyspieszając i zwalniając skakankę, machając do tyłu. Czas powtórzeń wydłużaj nawet do kilku minut. Rób takie sesje 2-3 razy w tygodniu.

Szukasz innych sprzętów do ćwiczeń? Zajrzyj do artykułu Jak urządzić swój klub fitness? Przegląd sprzętu na siłownię

RW 07/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij