Skarpetki do biegania: 8 modeli (nie tylko) na zimę

Biegacze to gatunek o skromnych oczekiwaniach. Jesteśmy chyba jedynymi ludźmi, którzy szczerze ucieszą się z prezentu w postaci skarpet. Oczywiście pod warunkiem, że będą to skarpety do biegania, a o tej porze roku najlepiej specjalne modele zimowe.

Skarpetki do biegania: 8 modeli (nie tylko) na zimę Jacek Heliasz
fot. Jacek Heliasz

1. Skarpetki do biegania pancerne: Nessi T2

Cena: 27,50 zł

Zanim polska firma Nessi zaczęła produkować kolorowe ciuchy dla biegaczy, wyspecjalizowała się w skarpetach dla sportowców. Ten zimowy model wyróżnia się gładkim materiałem odpornym na zaciągnięcia. Nieco grubszy materiał zastosowano pod stopą i w palcach. Plus za relację ceny do jakości.

2. Skarpetki do biegania z wełny merynosów: SmartWool PhD Outdoor

Cena: 99 zł

Zrobione głównie z wełny nowozelandzkich owiec rasy merynos  – nie gryzą jak te zakopiańskie. Mają domieszkę elastanu i nylonu, żeby zachowywały kształt i elastyczność w czasie biegu i po praniu. Najcieplejsze i najmilsze dla stóp z prezentowanych. Grzeją nawet lekko wilgotne. O wiele dłużej utrzymują świeżość i nie nasiąkają przykrymi zapachami. Do wyboru model damski lub męski.

3. Skarpetki do biegania na zmienne warunki: Craft Keep Warm

Cena: 127 zł za 2 pary

23% domieszki wełny merynosów sprawia, że lepiej izolują od zimna i są miłe dla stóp. Świetne na zimowe, zmienne warunki treningowe. Mają pogrubienia na palcach i nieco mocniejszy ściągacz wokół stopy, zapobiegający zsuwaniu się skarpety podczas biegu.

4. Skarpetki do biegania na lekkie dogrzanie: ASICS Winter Running Sock

Cena: 69 zł

Mają nieco grubsze wstawki na pięcie i na palcach (amortyzująco-dogrzewające), ale generalnie nie są przesadnie ocieplone. Łuk stopy oplata elastyczna i miękka opaska, stabilizująca skarpetę w bucie. 21% domieszki wełny merynosów poprawia jej właściwości termoizolacyjne oraz Twój komfort.

Skarpetki do biegania: 8 modeli (nie tylko) na zimę Jacek Heliasz
fot. Jacek Heliasz

5. Skarpetki do biegania na mrozie: X-Socks Winter Run

Cena: 100 zł

W świecie skarpetkowym są tym, czym Mercedes wśród aut. 2% dodatku nitek srebra powoduje, że działają antybakteryjnie, a 10-proc. domieszka wełny merino lekko dogrzewa. Na zimowym treningu są niemal perfekcyjnie zestrojone ze stopą. W spodniej części grubszy materiał ma sieć mniejszych kanałów, które wspierają system wentylacji.

6. Skarpetki do biegania kompresyjne na zimę: CEP Thermo Socks Progressive+

Cena: 199 zł

Zimowa wersja kompresyjnych skarpet. Możesz założyć je na trening lub po nim jako regenerację, kiedy np. przyjdzie Ci odpoczywać w chłodnym pomieszczeniu. Rozmiar dobierasz do obwodu łydki. Do wyboru model damski lub męski.

7. Skarpetki do biegania krótkie, ale ciepłe: JJW InMove Running Silver

Cena: 17 zł

Zrobione w całości z syntetycznych materiałów, ale za to z domieszką srebrnej nitki. Miłe dla stóp. Nie są tak mocno dopasowane, jak inne modele. Dobre dla osób często trenujących, bo za niewielką cenę można mieć parę na każdy dzień tygodnia.

8. Skarpetki do biegania pod kolana: Adidas Clima ID Knee

Cena: 60 zł

Najcieńsze, ale najwyższe. Piętka i palce tych kolanówek ocieplone są nieco grubszym materiałem. Trzy bardziej elastyczne paski opinają nieco łuk stopy, zapobiegając zsuwaniu się w czasie biegu. Duży plus za fajną grafikę i kolory modelu damskiego.

Rada RW:

Skarpety z wełny merynosów najlepiej izolują od zimna, ale żeby nie sfilcowały się, należy prać je w temperaturze około 30 stopni Celsjusza i w specjalnych płynach do odzieży sportowej z wełny, np. Toko Eco Wool Wash, Granger's Merino Wash czy NikWax Wool Wash.

RW 01-02/2017

REKLAMA
}