[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Słuchawki do biegania: 8 najnowszych modeli [PRZEGLĄD]

Jak dobrać słuchawki do biegania? Przede wszystkim muszą dobrze trzymać się na uchu, wytrzymać trudy treningów w różnym tempie czy warunkach i mieć w miarę możliwości dobrą jakość dźwięku. Znaleźliśmy 8 modeli spełniających te warunki.

słuchawki do biegania Przegląd słuchawek do biegania/fot. Jurkiewicz

Masz uszy wielkie jak słoń afrykański, lub małe, jak mysz polna, i do tej pory nie udało Ci się dobrać modelu pasującego do kształtu Twojej małżowiny? Spróbuj jednego z 8 nowych modeli na każdą kieszeń, no i ucho. Mają różne systemy mocowań.

Do tego niektóre mierzą tętno, inne szeptają do wnętrza głowy niczym trener lub są odporne na zniszczenia i kontakt z ziemią jak pancernik.

Oto nasza minirecenzja 8 modeli słuchawek do biegania.

REKLAMA

Słuchawki do biegania fot. Producenci

Sony MDR-AS200

Szkoda, że nie można użyć słowa „zaje…te!” bez wykropkowania, żeby wyrazić zachwyt tym, jak trzymają się na uszach – to najlepsze mocowanie, jakie dotychczas mieliśmy okazję testować. Możesz skakać, biegać, robić fikołki – ani drgną. Pasują do każdego rozmiaru ucha. Nie odetną Cię całkowicie od dźwięków świata, a przy tym charakteryzują się całkiem dobrą jakością dźwięku. Radzą sobie z lekkim deszczem i potem.

plus Uniwersalne mocowanie i atrakcyjna cena w stosunku do jakości.

minus Brak pokrowca w zestawie.

Cena: 80 zł

Słuchawki do biegania fot. Producenci

Yurbuds JBL Explore Pro

Model dla biegaczy, którzy szukają pancernych słuchawek na biegowe wyrypy. Niestraszne im brutalne traktowanie, bo ich solidny kabel powleczono plecionym materiałem i gumą, a zauszniki są naprawdę grube. Nawet przypadkowe zerwanie ich ręką czy przydepnięcie nie wyrządzi im szkody. Membrana osłonięta jest gumowym lejkiem skierowanym do kanału – daje to lepszą wentylację ucha.

plus Magnesy spinające je do kupy w transporcie.

minus Dobre, ale nie genialne brzmienie, oraz brak regulacji zausznika.

Cena: 429 zł

Słuchawki do biegania fot. Producenci

JVC HA-ETX30

Za trzymanie w uszach podczas biegu odpowiadają silikonowe wkładki w 3 rozmiarach i ruchoma końcówka rozpierająca się w małżowinie. System sprawdza się, bo słuchawki nie wypadają nawet przy gwałtownych ruchach głową na początku treningu.

plus Faktycznie są wodoodporne, bo po skończonym biegu i przepłukaniu działały dalej.

minus Przy spoconym uchu trzeba je co jakiś czas delikatnie dopchnąć, bo się wyślizgują.

Cena: 104 zł

Słuchawki do biegania fot. Producenci

Philips ActionFit SHQ3300

Małe, lekkie i trwałe, bo ich kabel wzmocniono kevlarem. Świetne do codziennych treningów. Mają wymienne gumki douszne i możliwość regulacji za uchem. Nie powalają mocą dźwięku i jego jakością, ale nie można od superlekkiego modelu oczekiwać koncertowego brzmienia. Za to nie ma się wrażenia, że coś ciąży i uwiera za uchem. Prawie się ich nie czuje w czasie biegu.

plus Za wodoodporność (można je myć), tłumienie wiatru i wykonanie z antybakteryjnych materiałów.

minus Jakość dźwięku i jego moc.

Cena: 149 zł

Słuchawki do biegania fot. Producenci

Sony MDR-AS800BT

Uniwersalne, bezprzewodowe, douszne słuchawki sportowe. Można kabel łączący słuchawki zawinąć na ucho, a silikonowy wyrostek umieścić w małżowinie lub klasycznie, bez nawijania kabla. Nowe działają 4,5 godziny po pełnym naładowaniu. Steruje się je jednym przyciskiem, co w czasie biegu staje się problematyczne, bo trzeba zapamiętać, że piosenka do przodu to dwa krótkie przyciśnięcia, a stopień głośniej to jedno krótkie i jedno długie uciśnięcie. Kto dziś włada biegle alfabetem Morse'a?

plus Za świetne brzmienie.

minus Trudno założyć na nie czapkę przez sterczącą, nieco walcowatą konstrukcję.

Cena: 465 zł

Słuchawki do biegania fot. Producenci

SMS Audio BioSPORT

Zrobione wspólnie z firmą Intel. Najważniejsza cecha: mierzą puls z ucha! I to bez konieczności ładowania baterii i uruchamiania bluetooth. Za to na wstępie duży plus. Pomiar odbywa się bez zakłóceń, jeśli tylko słuchawka trzyma się ucha, bo wychwytuje tętno dzięki czujnikom biometrycznym stykającym się lekko z małżowiną. Dźwięk bardzo dobry. Przy intensywnych ruchach spoconej głowy czasem wypadają, bo silikonowe mocowania są dość delikatne.

plus Bardzo dobra jakość dźwięku

minus Mocowanie i kompatybilność wyłącznie z aplikacją RunKeeper

Cena: 499 zł

Słuchawki do biegania fot. Producenci

Sennheiser PMX686G Sport

Spadają Ci słuchawki douszne i nauszne? Nie możesz dobrać sposobu mocowania? Spróbuj modelu z pałąkiem. Testowy model nie przesuwa się na głowie w czasie biegu nawet o milimetr, a pałąk jest praktycznie nieodczuwalny. Wodoodporne. Bardzo wytrzymały kabel, który przy tym się nie skręca.

plus Za mocne brzmienie, świetne basy, a do tego, co ważne, nie odcinają od dźwięków otoczenia. 

minus Zajmują nieco więcej miejsca w transporcie, a na pałąk, choć wytrzymały, trzeba uważać, żeby go nie zgnieść.

Cena: 429 zł

Słuchawki do biegania fot. Producenci

Jabra Sport Coach

Nie mierzą tętna z ucha, jak model Jabra Pulse, ale w zamian te bezprzewodowe słuchawki lubią mówić do biegacza na treningu. Po sparowaniu ze smartfonem (łatwo i bez problemu) i zainstalowaniu aplikacji Jabra Sport Life przekształcają się w trenera, który podpowiada, kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić. W każdej chwili możesz podziękować trenerowi i skupić się na muzyce.

plus Dźwięk wydają z siebie naprawdę wyśmienity, dzięki technologii Dolby. Są alternatywą dla płatnych programów z Endomondo.

minus Mają trochę za długi kabel łączący słuchawki.

Cena: 599 zł

RW 08/2015

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij