SoundCore Liberty 2 Pro: biegowe słuchawki dla audiofila

SoundCore Liberty 2 Pro to Twoja szansa na sportowe słuchawki bezprzewodowe True Wireless z właściwie audiofilską jakością dźwięku za rozsądną cenę.

SoundCore Liberty 2 Pro: biegowe słuchawki dla audiofila SoundCore
fot. SoundCore

Te słuchawki mają mnóstwo zalet. Doskonały dźwięk, świetna żywotność baterii i mnóstwo funkcji, a do tego dobra cena. Czy to znaczy, że są idealne dla biegacza? Niekoniecznie, bo są stosunkowo duże i mogą nie utrzymać się w uchu w czasie np. dynamicznego sprintu albo treningu na skakance. Jeśli jednak lubisz truchtać i cieszyć się dobrą jakością muzyki w uszach, to mogą być słuchawki dla Ciebie. 

Za jakość dźwięku odpowiada w tym modelu unikalna technologia Astria Coaxial Acoustic Architecture (ACAA), która w dużym skrócie oznacza podwójne głośniki umieszczone jeden na drugim, w takim sposób, że basy, średnie i wysokie tony nie tłumią się. To właśnie z tego powodu te słuchawki wyglądają na takie duże. Za to brzmienie, to, jak mówią, „miód na uszy”. Pełne, czyste, przejrzyste. Brzmią jak słuchawki dwa razy droższe.

Na każdej słuchawce jest przycisk, który możesz wykorzystać do sterowania nimi, wybierając wcześniej z długiej listy opcji te najczęściej stosowane, czyli włączenia pauzy, ustawiania głośności czy przewijania utworów. Jest tylko jeden haczyk - to Ty musisz zdecydować, który przycisk do czego służy, ustawiając to wszystko przez aplikację SoundCore. Jest tego dużo do wyboru, więc nie zawsze będzie to łatwa decyzja.

SoundCore Liberty 2 Pro: biegowe słuchawki dla audiofila SoundCore
fot. SoundCore

Z punktu widzenia biegacza rodzi się podstawowe pytanie: czy przy tak sporych gabarytach Liberty 2 Pro nie wypadają z uszu. Odpowiedź brzmi: to zależy. Po pierwsze - od właściwego dopasowania słuchawek do uszu. Tutaj masz naprawdę sporo możliwości do wyboru, bo nie tylko dostajesz aż 7 par nakładek dousznych w różnej wielkości, ale także trzy pary pałąków, które dodatkowo blokują słuchawki w małżowinach, więc trzeba by mieć naprawdę wyjątkowe uszy, by nie dopasować do nich tych słuchawek.

Po drugie - od rodzaju treningu, jaki w nich robisz. Spokojny trucht po w miarę równym terenie, rozciąganie, joga czy trening z ciężarami - przy takich aktywnościach sprawdzą się jak najbardziej. Ale kiedy chcesz poszaleć w nierównym, trudnym technicznie terenie albo robisz dynamiczne sprinty, to możesz mieć uczucie, że słuchawki co jakiś czas (czasami dość często) potrzebują ponownego ułożenia w uszach.

Za to zdecydowanie nie musisz się przejmować potem czy deszczem, bo przy wodoodporności na poziomie IPX4 możesz wylewać na nie litry płynów. Wytrzymają.

SoundCore zapewnia, że słuchawki na pełnym naładowaniu mogą pracować aż 8 godzin. W praktyce wynik ten jest nawet lepszy i wynosi około 8,5 godziny, a w dodatku ten czas jest niezależny od poziomu głośności, jaki lubisz (i nie są to dane z testu laboratoryjnego, w którym słuchasz muzyki na jednym z niższych poziomów). Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na swoje rozmiary, nie są to słuchawki do trzymania ich w uszach non stop.

SoundCore Liberty 2 Pro: biegowe słuchawki dla audiofila SoundCore
fot. SoundCore

Poza tym baza, w której przechowujesz i ładujesz słuchawki, służy jako powerbank i dzięki niej możesz spokojnie doładować Liberty 2 Pro 3 razy, co daje w sumie 32 godziny słuchania. Pełne ładowanie trwa 1,5 godziny, ale po 10 minutach już możesz spokojnie wyjść na 2-godzinny trening.

Słuchawki wykorzystują Bluetooth 5.0, więc bez problemu można z nich korzystać, biegając na przykład wokół bloku albo samochodu, z telefonem w mieszkaniu lub kabinie auta. Korzystając z funkcji Transparency Mode możesz słyszeć otoczenie, a dźwięki dochodzą do Twoich uszu przez mikrofony. Rozwiązanie ciekawe, dla biegaczy bezpieczne, ale chyba redukcja szumów mogłaby być trochę lepsza.

Czy to słuchawki dla Ciebie? Jeśli szukasz najbardziej komfortowych słuchawek bezprzewodowych do biegania, to mogą nie spełnić Twoich oczekiwań. Ale jeśli biegasz jedynie rekreacyjnie abo chcesz ich używać podczas treningu siłowego, czy zajęć jogi, a przy tym kochasz wysokiej jakości brzmienie muzyki - SoundCore Liberty 2 Pro mogą być strzałem w dziesiątkę.

Cena: 349 zł

MD

Zobacz również:
REKLAMA
}