Spodenki biegowe - wybór najciekawszych w tym sezonie

Producenci lansują dłuższe nogawki, ale klasyczne modele ciągle mają przewagę. Wybraliśmy najciekawsze modele spodenek w Europie i Ameryce na ten sezon.

Rodale Images
fot. Justin Steele

Producenci lansują dłuższe nogawki, ale klasyczne modele ciągle mają przewagę. Wybraliśmy najciekawsze modele spodenek w Europie i Ameryce na ten sezon.

NEW BALANCE NEW PERFORMANCE COLLECTION 9"

Obcisła podszewka spodenek może przeszkadzać początkującemu biegaczowi tak bardzo, jak wybujałe ego. Spodenki New Performance Collection 9" od New Balance są dobrym wyjściem dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na krótkie nogawki typowego biegowego stroju, a wewnętrzna, przylegająca warstwa tylko krępowałaby ich ruchy.

S-2XL. newbalance.com (28 USD), w Polsce dostępny model MRT1063BK w cenie 89,99 zł newbalance.pl

NIKE RACE DAY SPLIT LEG

Tylko wyglądają jak tradycyjne szorty z lat 80. W rzeczywi-stości są pełne technologii z XXI wieku, jak odprowadzający wilgoć poliester z recyklingu czy odblaskowe elementy. Wewnętrzna długość nogawki mierzona od kroku to niewiele ponad 6 cm, dodatkowo rozcięcia z boku - taki krój jest stworzony dla tych, którzy w swoim stroju startowym cenią jak najmniej materiału wokół bioder.

S-XXL. Cena: 149 zł, nike.com  

THE NORTH FACE VARACIOUS 2-IN-1

Zaopatrzone w wewnętrzną, obcisłą podszewkę zabezpieczą Cię przed nieprzyjemnymi otarciami nawet w czasie ciężkich górskich biegów. Zewnętrzna tkanina jest nie tylko wodoodporna, ale zapewnia też ochronę przed promieniowaniem słonecznym - 30 UPF. Wstawki z siateczki dbają o odpowiednią wentylację, a świecący w nocy zamek kieszonki pozwoli sprawnie dostać się do schowanego batona energetycznego.

S-XXL. Cena: 50 USD, thenorthface.com, produkty dostępne w Europie można znaleźć na stronie eu.thenorthface.com  

PEARL IZUMI FLy SPLIT

Dla tych, którzy są święcie przekonani, że duża ilość technologii, w jakie jest wyposażony sprzęt biegowy, ma wpływ na poprawę ich wyników. Już sam widok tych spodenek robi wrażenie, a do tego materiał - niesamowicie miękki i jednocześnie niezniszczalny poliester, antybakteryjna podszewka i laserowo wycinane otwory zapewniające najlepszą wentylację. S-XL.

Cena poprzez pearlizumi.com: 55 USD. Spodenki można zamówić również w sklepach rowerowych sprzedających produkty Shimano - shimano-polska.com  

ASICS ABBY SHORTS

O krok od tych najbardziej obcisłych spodenek znajduje się seria damskich spodenek Abby Shorts . Wewnętrzna długość nogawki (7 cm) i brak wewnętrznej podszewki sprawiają, że spodenki doskonale podkreślają pośladki. Wstawki z siateczki zapewniają wystarczającą wentylację, a umieszczona z tyłu kieszonka na klucze (jak na tak kuse spodenki) wmontowana jest bardzo sprytnie.

XS-L. Cena: 38 USD, asics.com, na stronie asics.pl można kupić dopasowane spodenki z serii Top Impact Line - cena: 239 zł.  

RW 04/2010

REKLAMA
}