Strategia wielbłąda - przegląd camelbagów

Biegacz w upalny dzień powinien pić co 20 minut, nawet jeśli nie czuje pragnienia, bo 3% odwodnienia powoduje utratę siły aż o 10%. Skąd wziąć tyle wody? Oto najlepsze w tym sezonie plecaki, pasy i butelki do przenoszenia płynów dla biegaczy.

Rodale Images
Od lewej: bukłak Camelbak UnBottle, butelka Platypus Platy Bottle, plecak North face Enduro Boa, bidon Camelbak Podium Chill i pas North face Xenon (fot. Wiesław Jurewicz)

Camelbak UnBottle

Masz swój ulubiony plecak do biegania na długie wyprawy, do którego nie mieści się już pojemnik na wodę? Nie problem, możesz przytroczyć go na zewnątrz. Jest odporny na uszkodzenia, dobrze izolowany - woda długo powinna być chłodna. Dzięki dużemu wlewowi utrzymasz go w czystości.

Cena: 149 zł (poj. 2 l), www.predman.com.pl

Platypus Platy

Pojemnik z elastycznego, trójwarstwowego tworzywa, które nie nadaje wodzie posmaku plastiku. Pustą butelkę można zwinąć, żeby nie zajmowała w plecaku dużo miejsca. Butelki wyposażono w wygodny ustnik, umożliwiający picie bez odkręcania, i ucho do transportu.

Cena: 46 zł (poj. 1 l), www.paker.com.pl  

The North Face Enduro Boa

Plecy z gładkiej siatki, która poprawia przepływ powietrza i zmniejsza tarcie podczas biegu, a do dużej kieszeni bez problemu wejdzie kurtka. Plecak ma system kompresji, który zaciska się na płynie i niweluje chlupotanie - w miarę jak w bukłaku zmniejsza się poziom wody.

Cena: 369 zł, www.eu.thenorthface.com

Camelbak Podium Chill

Bidon ma nowatorską konstrukcję i nie musisz otwierać go zębami - możesz powoli sączyć wodę lub puścić ją mocną strugą. Bidon jest izolowany i w gorący dzień woda pozostanie w nim zimna dłużej niż w zwykłym plastiku.

Cena: 69 zł, www.predman.com.pl

North Face Xenon

Idealny dla tych, którzy nie lubią nosić wody na plecach. Wygodny pas na 2 bidony od wewnątrz pokryty jest delikatną siatką. Kieszenie z paskami zaciskowymi zapewniają pewne trzymanie butelek lub bidonów, a małe, siatkowe kieszonki pozwalają zabrać ze sobą w teren najpotrzebniejsze drobiazgi.

Cena: 139 zł, www.eu.thenorthface.com

1 2
STRONA 1 z 2
REKLAMA
}