Strategia wielbłąda - przegląd camelbagów

Biegacz w upalny dzień powinien pić co 20 minut, nawet jeśli nie czuje pragnienia, bo 3% odwodnienia powoduje utratę siły aż o 10%. Skąd wziąć tyle wody? Oto najlepsze w tym sezonie plecaki, pasy i butelki do przenoszenia płynów dla biegaczy.

Rodale Images
Od lewej: bukłak Camelbak UnBottle, butelka Platypus Platy Bottle, plecak North face Enduro Boa, bidon Camelbak Podium Chill i pas North face Xenon (fot. Wiesław Jurewicz)

Camelbak Mule NV

Najpojemniejszy z prezentowanych plecaków o ładowności 8,52 l i 3 l w bukłaku, na który masz dożywotnią gwarancję. Sprawdzi się na długim wybieganiu w trudnym terenie i na wyprawie MTB. W bieganiu pomogą szelki z aktywnym zawieszeniem i wentylujące siatki.

Cena: 419 zł, www.predman.com.pl

Camelbak Delaney RacE

Pas biodrowy z bidonem Podium Bottle o pojemności 0,7 l i dwoma małymi bidonikami (150 ml) na żel energetyczny. Do małej kieszonki zmieścisz batony energetyczne i inne drobiazgi. Bezzapachowy bidon eliminuje niemal w 100% bakterie i grzyby.

Cena: 159 zł, www.predman.com.pl  

Asics Running Backpack Camel

Plecak ma sprytne wyjście na rurkę od bidonu z szelki, a to umożliwia picie podczas biegu - stąd nazwa "wielbłąd". Możesz zwiększyć objętość jednej komory poprzez regulację jej głębokości dodatkowymi suwakami. W bieganiu pomagają usztywnione i wyprofilowane plecy.

Cena: 339 zł, www.asics.pl  

Asics Running Bottle Belt

Pas z mniejszymi niż standardowe bidony butelkami, ale za to z systemem zapinanych kieszonek z tyłu i po bokach, do których zmieścisz batony, klucze i pieniądze. Całość pasa wykonano z lekkiego tworzywa o nazwie Chloroprene gum.

Cena: 119 zł, www.asics.pl

RW 04/2010

1 2
STRONA 2 z 2
Zobacz również:
REKLAMA
}