Szybkie jak gepard: buty do biegania na lato 2017

Co prawda nawet najlepsze buty do szybkiego biegania nie gwarantują życiówki, ale na pewno pomogą w jej osiągnięciu. Te lekkie i pełne werwy modele sprawdzą się podczas startu na 5 km i do treningów tempowych - zobacz, w czym się biega latem 2017 roku!

Szybkie jak gepard: buty do biegania na lato 2017 producenci
fot. producenci

Zwiększenie wagi butów o 100 g powoduje wzrost zużycia energii prawie o 1%. Niewiele? Jeśli tylko wybierzesz parę butów o 100 g lżejszą, możesz zyskać na mecie maratonu około 1 minuty 27 sekund (oczywiście pod warunkiem, że przyzwyczaisz do nich stopy). Zobacz najszybsze modele na tegoroczne lato.  

REKLAMA

Skechers Performance Gomeb Razor

Model męski

Buty treningowe Meba Keflezighi dadzą Ci więcej amortyzacji i ochrony niż startówki GOmeb Speed, ale nadal są lekkie i trwałe. Cholewka zrobiona jest z gładkiej, oddychającej dzianiny (nie rozciąga się). Cienka guma na podeszwie zapewnia jej trwałość i elastyczność.

  • Cena: 519 zł

New Balance RC 1400V5

Model damski

Te buty do ścigania się po płaskim są na tyle uniwersalne, że można wystartować w nich zarówno na 5, jak i na 42 km. Za amortyzację odpowiada pojedynczy, pełny blok z pianki, który dobrze sprawdza się, kiedy podkręcasz tempo. Stabilność stopie zapewnia bezszwowa cholewka z siatki mesh.

  • Cena: 449,99 zł

Asics Fuzex Rush

Model damski

Ultralekkie buty startowe i do szybkiego biegania po mieście. 255 g czystej biegowej radości i 8 mm dropu plus fuzeGEL pod przednią częścią stopy, gwarantujący elastyczność i amortyzację na twardej nawierzchni. Odchudzono go za to z pianki w środkowej części. Bezszwowa cholewka z siatki oplata stopę i wentyluje.

  • Cena: 480 zł

RW 08/2017 

Zobacz również:
Doskonale wiesz, że ćwiczenia siłowe pomagają zmaksymalizować efekty Twoich treningów biegowych, a do tego redukują ryzyko kontuzji i pomagają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Możesz jednak nie wiedzieć, na którymi z ponad 650 mięśni swojego ciała powinni w pierwszej kolejności pracować biegacze. Ale od tego masz nas i nasz trzyczęściowy poradnik treningu siłowego dla biegaczy. W tej części znajdziesz ćwiczenia, którymi wzmocnisz kluczowe partie mięśniowe swojego korpusu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA