[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Techniki wiązania butów do biegania

Obcierają Cię buty? Rozwiązaniem może być po prostu zmiana sposobu sznurowania. Oto 4 techniki, dzięki którym unikniesz najczęstszych problemów, jakie możesz odczuć na własnej nodze. Takie małe zmiany mogą spowodować wielką różnicę w komforcie biegu.

Sprawdź różne techniki wiązania butów / rys. Charlie Layton

Wszystko było jak w regulaminie: odwiedziny w dobrym sklepie z butami do biegania, pół dnia przymierzania i w końcu kupno idealnie pasującej pary. Więc dlaczego Cię obcierają? Nawet jeżeli buty idealnie pasują do Twojego podbicia i sprawdzają się podczas codziennych treningów, to czasem, szczególnie przy długich dystansach, coś bywa nie tak.

Rozwiązaniem może być po prostu zmiana sposobu sznurowania. Oto cztery proste techniki, dzięki którym unikniesz najczęstszych problemów, jakie możesz odczuć na własnej nodze. Takie małe zmiany mogą spowodować kolosalną różnicę w komforcie biegu.

REKLAMA

rys. Charlie Layton

Problem: Buty obcierają na czubku stopy.

Rozwiązanie: Sznuruj buty wokół otarcia, a nie nad nim.

Technika: Posmaruj bolące miejsce szminką. Wsuń gołą stopę do buta. Po zdjęciu buta sprawdź, gdzie został ślad po szmince. W tym miejscu należy opuścić dziurki. Zasznuruj buta do dziurki przed zaznaczonym miejscem. Przeprowadź sznurówkę dołem do następnej dziurki po tej samej stronie. Dalej sznuruj na krzyż. Wykonaj to samo po drugiej stronie. Tam, gdzie sznurówka się nie skrzyżuje, będziesz miał wolne miejsce na języku, co powinno wyeliminować nacisk na bolące miejsce.

 

rys. Charlie Layton

Problem: Sczerniały paznokieć na dużym palcu u nogi.

Rozwiązanie: Podnieś i odegnij materiał nad palcem.

Technika: Przeprowadź jeden koniec sznurówki przez dziurkę koło dużego palca. Następnie przeciągnij go do ostatniej dziurki po przeciwnej stronie i wyprowadź na zewnątrz. Zostaw tak dużo luźnej sznurówki, by móc zawiązać but. Drugi koniec sznurówki przeciągnij od góry przez drugą dolną dziurkę, a potem przez następną dziurkę po przekątnej, wprowadzając ją od wewnątrz. Powtarzaj ten splot, aż wykorzystasz wszystkie dziurki. Pociągając zewnętrzną warstwę sznurówki, będziesz odciągał materiał znajdujący się nad dużym palcem.

 

rys. Charlie Layton

Problem: But jest za ciasny wzdłuż grzbietu stopy.

Rozwiązanie: Użyj sznurowania równoległego.

Technika: Najpierw zasznuruj dwie pierwsze dziurki po stronie dużego palca u nogi (nie dwie pierwsze dziurki w bucie, jak to zwykle robisz). Następnie włóż sznurówkę do pierwszej dziurki po drugiej stronie. Przeciągnij ją pod spodem do góry, omijając jedną dziurkę, i wyciągnij na zewnątrz przez trzecią. Przeciągnij sznurówkę górą na drugą stronę i włóż do trzeciej dziurki. Powtarzaj splot, aż wszystkie dziurki zostaną wykorzystane.

 

rys. Charlie Layton

Problem: Cierpną palce.

Rozwiązanie: Używaj 4 sznurówek zamiast 2.

Technika: Wyciągnij sznurówki i zmierz je. Kup dwie pary (cztery sztuki) o połowę krótszych sznurówek. W obu butach użyj jednej sznurówki do trzech dolnych dziurek i drugiej do trzech górnych. Rezultatem będą po dwie kokardki w każdym bucie, co pozwoli Ci wiązać dolną sznurówkę luźniej, aby dostosować but do szerokości Twojej stopy.  

Przeczytaj też: Jak wiązać buty do biegania? Historia węzła idealnego

RW 01/2008

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij