Test Asics Gel-Cumulus 16: Miękki, ale z pazurem

Buty Asics Gel-Cumulus to połączenie amortyzacji, komfortu i dynamiki. Dobry wybór dla każdego, kto szuka przede wszystkim przyjemności i stabilizacji podczas długich wybiegań.

Asics Gel-Cumulus 16 Mariusz Kruczek
Asics Gel-Cumulus 16 w trakcie testów

Niewiele jest butów, które potrafią wywołać efekt "wow". Ta sztuka udała się Asicsowi. Już po włożeniu Cumulusów 16, czujesz, że są to najbardziej miękkie buty, w jakie kiedykolwiek była uzbrojona Twoja noga. Po pierwszych krokach stopy są wdzięczne za wysłanie ich do pięciogwiazdkowego hotelu. To jest naprawdę niebiańska miękkość.

REKLAMA

Jak będziesz w sklepie sportowym ubierz je i przekonaj się. Poczujesz to od razu. Dzięki tym właściwościom, te buty świetnie sprawdzą się na dłuższych biegach i dla zawodników z neutralną stopą, szukających dobrej amortyzacji. Choć nie każdemu takie bieganie po puchu będzie odpowiadało. Wiadomo, że co za dużo, to niezdrowo, ale trzeba spróbować i wyrobić sobie własną opinię.

Na poczucie komfortu, zwłaszcza przy większych temperaturach, wpływa siateczka, która zapewnia dobrą wentylację. Jednocześnie trzeba uważać, żeby nie złapał Cię w nich deszcz. Ta sama siateczka sprawi, że szybko zmokną Ci stopy.  

Inną cechą tych butów jest iluzja. Po treningu odnosisz wrażenie, że są to jedna z najlżejszych par, w jakich dane było Ci biegać. Kiedy jednak sprawdzisz ich wagę, okazuje się, że są cięższe. Za wrażeniem dynamizmu i lekkości stoją cholewka dobrze dopasowująca się do kształtu stopy oraz zastosowane technologie w podeszwie.

To wszystko przyprawione jest sporą dawką stabilizacji. Pomaga w tym między innymi nieco twardsza podeszwa w okolicy śródstopia.

Dobrze, że zastosowano w nich sporo gumy odpornej na ścieranie. To daje nadzieję, że będą służyły przez wiele kilometrów. W końcu zostały stworzone do bardzo długich treningów.

Jednym zdaniem: Mieszanka amortyzacji i stabilizacji dla biegaczy, którzy cenią komfort i mają duży przebieg.

Dane techniczne

waga: 335 g

przeznaczenie: twarde nawierzchnie

zastosowane technologie:

  • FluidRide - sprężysta pianka, która zapewnia dynamiczne odbicie
  • GEL Cushioning System - odpowiada za amortyzację i tłumienie wstrząsów
  • AHAR+ - guma zastosowana w podeszwie, która jest lekka, ale jednocześnie odporna na ścieranie
  • IGS (Impact Guidance System) - wsparcie dla podbicia stopy i zapewnienie naturalnych ruchów kroku biegowego
  • FluitFit - siatka buta, która dzięki rozciągliwości w różnych kierunkach dobrze dopasowuje się do budowy każdej stopy
  • Discrete Eyelets - niezależne szlufki do sznurowadeł. Rozwiązanie, które pozwala dobrze dopasować się do stopy i zmniejsza nacisk sznurówek na nią
  • Wkładka Comfor dry - antybakteryjna wkładka, która dopasowuje się do stopy i zapewnia cyrkulację powietrza.

 

Zobacz również:
Spokojne kilometry, które stanowią ogromną większość Twojego kilometrażu podczas treningów, to fundament planów treningowych biegaczy długodystansowych. Pytanie jednak brzmi: czy przypadkiem nie pokonujesz ich za szybko albo za wolno? Sprawdź, jakie tempo na długie, swobodne wybiegania będzie odpowiednie dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje cele, doświadczenie oraz pozostałe obciążenia treningowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA