Test Asics Gel-Cumulus 16: Miękki, ale z pazurem

Buty Asics Gel-Cumulus to połączenie amortyzacji, komfortu i dynamiki. Dobry wybór dla każdego, kto szuka przede wszystkim przyjemności i stabilizacji podczas długich wybiegań.

Asics Gel-Cumulus 16 Mariusz Kruczek
Asics Gel-Cumulus 16 w trakcie testów

Niewiele jest butów, które potrafią wywołać efekt "wow". Ta sztuka udała się Asicsowi. Już po włożeniu Cumulusów 16, czujesz, że są to najbardziej miękkie buty, w jakie kiedykolwiek była uzbrojona Twoja noga. Po pierwszych krokach stopy są wdzięczne za wysłanie ich do pięciogwiazdkowego hotelu. To jest naprawdę niebiańska miękkość.

Jak będziesz w sklepie sportowym ubierz je i przekonaj się. Poczujesz to od razu. Dzięki tym właściwościom, te buty świetnie sprawdzą się na dłuższych biegach i dla zawodników z neutralną stopą, szukających dobrej amortyzacji. Choć nie każdemu takie bieganie po puchu będzie odpowiadało. Wiadomo, że co za dużo, to niezdrowo, ale trzeba spróbować i wyrobić sobie własną opinię.

Na poczucie komfortu, zwłaszcza przy większych temperaturach, wpływa siateczka, która zapewnia dobrą wentylację. Jednocześnie trzeba uważać, żeby nie złapał Cię w nich deszcz. Ta sama siateczka sprawi, że szybko zmokną Ci stopy.  

Inną cechą tych butów jest iluzja. Po treningu odnosisz wrażenie, że są to jedna z najlżejszych par, w jakich dane było Ci biegać. Kiedy jednak sprawdzisz ich wagę, okazuje się, że są cięższe. Za wrażeniem dynamizmu i lekkości stoją cholewka dobrze dopasowująca się do kształtu stopy oraz zastosowane technologie w podeszwie.

To wszystko przyprawione jest sporą dawką stabilizacji. Pomaga w tym między innymi nieco twardsza podeszwa w okolicy śródstopia.

Dobrze, że zastosowano w nich sporo gumy odpornej na ścieranie. To daje nadzieję, że będą służyły przez wiele kilometrów. W końcu zostały stworzone do bardzo długich treningów.

Jednym zdaniem: Mieszanka amortyzacji i stabilizacji dla biegaczy, którzy cenią komfort i mają duży przebieg.

Dane techniczne

waga: 335 g

przeznaczenie: twarde nawierzchnie

zastosowane technologie:

  • FluidRide - sprężysta pianka, która zapewnia dynamiczne odbicie
  • GEL Cushioning System - odpowiada za amortyzację i tłumienie wstrząsów
  • AHAR+ - guma zastosowana w podeszwie, która jest lekka, ale jednocześnie odporna na ścieranie
  • IGS (Impact Guidance System) - wsparcie dla podbicia stopy i zapewnienie naturalnych ruchów kroku biegowego
  • FluitFit - siatka buta, która dzięki rozciągliwości w różnych kierunkach dobrze dopasowuje się do budowy każdej stopy
  • Discrete Eyelets - niezależne szlufki do sznurowadeł. Rozwiązanie, które pozwala dobrze dopasować się do stopy i zmniejsza nacisk sznurówek na nią
  • Wkładka Comfor dry - antybakteryjna wkładka, która dopasowuje się do stopy i zapewnia cyrkulację powietrza.

 

Zobacz również:
REKLAMA
}