Test zegarków dla biegaczy

Wszystkomające zegarki dla biegaczy, które wyciągają dobre czasy, a nie pieniądze z kieszeni. RW przedstawia sześć czasomierzy, których funkcje na pewno przydadzą Ci się podczas biegania. Wybierz najlepszy dla siebie.

Jacek Heliasz - heliasz.com
fot. Jacek Heliasz - heliasz.com

Większość biegaczy do monitorowania swojego treningu używa tylko podstawowych funkcji w zegarkach. Przyzwyczailiśmy się do zerkania na tętno, czas, dystans, kroki, tempo. To podstawa! Ponadto każdy z prezentowanych w naszym teście zegarków ma ciekawy design albo unikalne funkcje, które być może będą przydatne do kontroli Twojego treningu: spalane kalorie, określenie maksymalnej wydolności czy dotykowy ekran.

Nie testowaliśmy najbardziej zaawansowanych zegarków, których obsługa wymaga przestudiowania instrukcji skomplikowanej jak zaprogramowanie lotu promem kosmicznym. Co łączy zegarki w teście? Są proste w obsłudze (prawie wszystkie), lekkie i pełne innowacji. Nie są także zabójczo drogie.

Ma, co trzeba: New Balance N8 Trainer

Przy pierwszym kontakcie z New Balance N8 Trainer skupiliśmy się na uruchomieniu i śledzeniu podstawowych funkcji, takich jak puls, prędkość i przebyty dystans. Rzut oka na cenę: przyzwoita. Razem z zegarkiem w zestawie znajdziesz także monitor pracy serca i czip na buta. Wyświetlacz możesz skonfigurować na kilka sposobów: zawsze będzie pokazywać pracę serca i Twoje tempo biegu.

W tym samym czasie masz dostęp do wskazań i przydatnych funkcji, takich jak kadencja czy krokomierz, które pojawiają się na dole wyświetlacza. Na treningu stwierdziliśmy, że wyświetlacz jest nieczytelny w ruchu: po prostu śledzenie wszystkich wskazań jest trudne do uchwycenia w biegu. Jednocześnie wyświetla on najmniej danych ze wszystkich testowanych modeli. Nie ma w ofercie polskiego dystrybutora New Balance, ale można ściągnąć go na własną rękę.

Cena: 150$, nbwebexpress.com

Mistrz okrążeń: Timex IronMan Sleek 150 Lap

Biegacze, którzy uwielbiają szybkie treningi na małej przestrzeni, będą nim zachwyceni. Timex IronMan Sleek 150 Lap stworzono przede wszystkim do precyzyjnego i łatwego mierzenia okrążeń. Na uwagę zasługuje duży wyświetlacz z czytelnymi cyframi. Dzięki jego dotykowemu ekranowi możesz łatwo mierzyć czas poszczególnych okrążeń bez konieczności mocowania się z przyciskami. Wystarczy dotknąć ekranu, żeby uruchomić pomiar kolejnego okrążenia. Skupiasz się dzięki temu na treningu, a nie konieczności obsługi zegarka podczas szybkiego biegu.

Szczególnie spodobała nam się możliwość ustawienia alarmu, który przypomina, żeby uzupełnić płyny i dostarczyć energii. Musieliśmy jednak zmienić czułość nacisku dotykowego ekranu na wysoką, ponieważ czasami, przy przypadkowym otarciu się o tors, uruchamialiśmy naliczanie kolejnego okrążenia. W Polsce dostępny od wiosny 2010.

Cena w USA: 90$, timex.pl

1 2
STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA
}