REKLAMA

Test zegarków dla biegaczy

Wszystkomające zegarki dla biegaczy, które wyciągają dobre czasy, a nie pieniądze z kieszeni. RW przedstawia sześć czasomierzy, których funkcje na pewno przydadzą Ci się podczas biegania. Wybierz najlepszy dla siebie.

Jacek Heliasz - heliasz.com
fot. Jacek Heliasz - heliasz.com

Przewodnik po pracy serca: Polar RS300

Jeśli szukasz zegarka, który zbada Twoje serce niczym doktor House, Polar RS300 to dobry wybór. Po pierwsze, możesz dzięki niemu testować swoją wydolność aerobową i trenować bardziej efektywnie. Zegarek zapamiętuje sposób i cykl pracy serca, a te dane wykorzystuje na przykład do precyzyjnego określenia interwałów na treningu.

Pasek z czujnikiem pracy serca okazał się najwygodniejszy ze wszystkich testowanych modeli. Potrzebujesz więcej wskaźników treningu? Możesz dokupić odbiornik GPS lub czip na buta. Zegarek ma jedną wadę: obsługa menu i zaawansowanych funkcji wymaga przestudiowania instrukcji obsługi. Bez tego trudno będzie zamienić go w osobistego trenera.

Cena: ok. 500 zł, sportkonsulting.pl

Kopalnia danych: Garmin FR60

Dla biegaczy, którzy chcą wyciągnąć jak najwięcej informacji o swoim treningu, Garmin FR60 jest encyklopedią na nadgarstku. Mierzy tętno i kalorie przy pomocy dołączonego paska na klatkę piersiową, a jeśli dodatkowo zaopatrzysz się w czujnik do buta, to poda też prędkość i pokonaną odległość.

Technologia ANT+ pozwala zegarkowi na współpracę z urządzeniami treningowymi na siłowni, a bezprzewodowy transfer umożliwi Ci analizę swoich osiągnięć na stronie firmy. Jedną z fajniejszych opcji jest ta pokazująca w trakcie biegu, jak bardzo za (lub przed) swoim tempem jesteś.

Cena: 529 zł, garmin.pl

Twój trener fitness: Suunto T1C

Jak na sportowy zegarek Suunto T1C prezentuje się naprawdę elegancko. Co najważniejsze, stylowy wyświetlacz może pokazać naprawdę sporo danych. Poza tym, że pokaże Ci średni pomiar pracy serca i spalone kalorie, można go dostosować do różnych rodzajów treningów.

Jest w stanie zapamiętać informacje z dwóch miesięcy Twoich treningów, dzięki czemu możesz śledzić swoje przygotowania do startów. Minusem jest brak dodatków pozwalających na pomiar prędkości i pokonanego dystansu.

Cena: 469 zł, suunto.com

Kumpel dla początkujących: Nike+ Sportband

Początkującym biegaczom na pewno przyjemniej będzie ruszyć się z kanapy na ścieżkę biegową z Nike+ Sportband na nadgarstku. Można na nim odczytać czas, a dzięki sensorowi umieszczonemu w bucie - prędkość i dystans.

Po treningu możesz przerzucić te informacje na stronę Nike+, gdzie znajdziesz oszacowane kalorie i wykresy z podsumowaniem Twoich treningów. Możliwości opaski Nike+ są tak samo proste, jak jej wygląd, więc nie oczekuj pomiaru tętna czy opcji międzyczasów.

Cena: 239 zł + sensor: 69 zł, nike.com

RW 01/2010

1 2
STRONA 2 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA