Trening z tarczą

Dla biegaczy nie ma złej pogody. Ten sprzęt - odzież z kolekcji Nike Element Shield oraz buty Nike Shield - niczym tarcza, ochroni Cię przed deszczem, zimnem i zapewni bezpieczeństwo na drodze.

Nike
fot. Nike

Kurtka z serii Nike Element Shield ochroni cię przed deszczem, ale będzie oddychać. Koszulka ogrzeje Cię w wietrzny dzień. Buty Nike Shield mają solidny bieżnik, gwarantujący przyczepność w deszczu oraz silnie odblaskowe elementy. One także ochronią Cię od zimna.

REKLAMA

Jesienno-zimowe opady deszczu mogą być uciążliwe dla biegaczy, ponieważ woda jest dobrym przewodnikiem ciepła, które odpływa od ciała znacznie szybciej niż w przypadku samego powietrza (z tego samego powodu pot ma właściwości chłodzące). Dlatego też jest nam zimniej, jeśli ubrania są mokre. Mówiąc w skrócie, powinniśmy zadbać o to, by ubrania pozostawały suche bez względu na warunki pogodowe. Jak to zrobić?

Po pierwsze, wierzchnie ubrania biegowe powinny zostać wykonane z wodoodpornych materiałów, które nie przepuszczają nawet najsilniejszego wiatru i deszczu, a jednocześnie pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Po drugie, powinniśmy wybierać ubrania wykonane z takich materiałów, jak np. Nike Dri-FIT, który odprowadza wilgoć z powierzchni ciała na zewnątrz, by tam mogła odparować (pot, który odparowuje bezpośrednio ze skóry, sprawia, że razem z nim tracimy również ciepło). Perfekcyjny zestaw na jesień i zimę.

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

01. Nike Wool Crew (męski), Nike Wool Hoody (damski)

Doskonałe połączenie ciepła wełny i funkcjonalności technologii Dri-FIT, gwarantującej idealne odprowadzanie wilgoci. Obniżony dół bluzy dodatkowo ochroni przed wiatrem i chłodem, a otwory na kciuki sprawiają, że dłonie pozostają ciepłe nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Cena: 219 zł

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

02. Nike Element Shield Max

Świetnie dopasowana, nie krępuje ruchów w biegu. Chroni przed deszczem i wiatrem, a do tego oddycha. Specjalny kaptur ze wzmocnionym brzegiem oraz odpinaną maską na twarz dodatkowo chronią przed zimnem i mroźnym powietrzem. Odblaskowe elementy poprawiają widoczność.

Cena: 599 zł

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

03. Nike Element Shield Tight

Laminowana tkanina ze strefową powłoką Durable Water Resistance w przedniej części ud oraz u dołu nogawki zapewnia komfort i uczucie suchości podczas treningu.

Cena: 199 zł

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

04. Kolekcja Nike Shield

Możesz w nich biegać w nocy, w deszczu lub zimą. Każdy z butów wyposażono w wodoodporną powłokę, nieprzepuszczającą deszczu oraz chłodu.

1 i 2. Nike Free Run+ 3 Shield
3 i 4. Nike LunarGlide+ 4 Shield
5 i 6. Nike Air Pegasus+ 29 Shield

Cena: 449 zł

N

Zobacz również:
Spokojne kilometry, które stanowią ogromną większość Twojego kilometrażu podczas treningów, to fundament planów treningowych biegaczy długodystansowych. Pytanie jednak brzmi: czy przypadkiem nie pokonujesz ich za szybko albo za wolno? Sprawdź, jakie tempo na długie, swobodne wybiegania będzie odpowiednie dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje cele, doświadczenie oraz pozostałe obciążenia treningowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA