Trening z tarczą

Dla biegaczy nie ma złej pogody. Ten sprzęt - odzież z kolekcji Nike Element Shield oraz buty Nike Shield - niczym tarcza, ochroni Cię przed deszczem, zimnem i zapewni bezpieczeństwo na drodze.

Nike
fot. Nike

Kurtka z serii Nike Element Shield ochroni cię przed deszczem, ale będzie oddychać. Koszulka ogrzeje Cię w wietrzny dzień. Buty Nike Shield mają solidny bieżnik, gwarantujący przyczepność w deszczu oraz silnie odblaskowe elementy. One także ochronią Cię od zimna.

Jesienno-zimowe opady deszczu mogą być uciążliwe dla biegaczy, ponieważ woda jest dobrym przewodnikiem ciepła, które odpływa od ciała znacznie szybciej niż w przypadku samego powietrza (z tego samego powodu pot ma właściwości chłodzące). Dlatego też jest nam zimniej, jeśli ubrania są mokre. Mówiąc w skrócie, powinniśmy zadbać o to, by ubrania pozostawały suche bez względu na warunki pogodowe. Jak to zrobić?

Po pierwsze, wierzchnie ubrania biegowe powinny zostać wykonane z wodoodpornych materiałów, które nie przepuszczają nawet najsilniejszego wiatru i deszczu, a jednocześnie pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Po drugie, powinniśmy wybierać ubrania wykonane z takich materiałów, jak np. Nike Dri-FIT, który odprowadza wilgoć z powierzchni ciała na zewnątrz, by tam mogła odparować (pot, który odparowuje bezpośrednio ze skóry, sprawia, że razem z nim tracimy również ciepło). Perfekcyjny zestaw na jesień i zimę.

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

01. Nike Wool Crew (męski), Nike Wool Hoody (damski)

Doskonałe połączenie ciepła wełny i funkcjonalności technologii Dri-FIT, gwarantującej idealne odprowadzanie wilgoci. Obniżony dół bluzy dodatkowo ochroni przed wiatrem i chłodem, a otwory na kciuki sprawiają, że dłonie pozostają ciepłe nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Cena: 219 zł

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

02. Nike Element Shield Max

Świetnie dopasowana, nie krępuje ruchów w biegu. Chroni przed deszczem i wiatrem, a do tego oddycha. Specjalny kaptur ze wzmocnionym brzegiem oraz odpinaną maską na twarz dodatkowo chronią przed zimnem i mroźnym powietrzem. Odblaskowe elementy poprawiają widoczność.

Cena: 599 zł

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

03. Nike Element Shield Tight

Laminowana tkanina ze strefową powłoką Durable Water Resistance w przedniej części ud oraz u dołu nogawki zapewnia komfort i uczucie suchości podczas treningu.

Cena: 199 zł

Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike
Nike
fot. Nike

04. Kolekcja Nike Shield

Możesz w nich biegać w nocy, w deszczu lub zimą. Każdy z butów wyposażono w wodoodporną powłokę, nieprzepuszczającą deszczu oraz chłodu.

1 i 2. Nike Free Run+ 3 Shield
3 i 4. Nike LunarGlide+ 4 Shield
5 i 6. Nike Air Pegasus+ 29 Shield

Cena: 449 zł

N

Zobacz również:
REKLAMA
}